انتقاد نماینده اصفهان از برخورد دفتر رئیس جمهور

مجلس

نماینده مردم نجف آباد با انتقاد از برخورد دفتر رئیس جمهور با نمایندگان اصفهان گفت: ما آمدیم که بگوییم اصفهان و افکار عمومی آن انبار باروتی است که وزیر نیرو کنار آن کبریت می‌کشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی، ابوالفضل ابوترابی در نطق میان دستور خود با اشاره به توهین و بی تدبیری انجام شده توسط دفتر ریاست جمهوری نسبت به 16 نماینده مجلس گفت: این مسئله در تاریخ بی‌سابقه بود، گلایه ما از رفتار توهین‌ آمیز دفتر ریاست جمهوری با نمایندگانی است که از سر دلسوزی در ریاست جمهوری حضور یافته بودند و امیدواریم ضمن پیگیری رفتار انجام شده از سوی دفتر ریاست جمهوری نسبت به تشکیل کمیته‌ای برای چاره‌جویی در خصوص زاینده‌رود قبل از ایجاد بحران‌های فراگیر اقدام شود.

وی افزود: از رئیس جمهور درخواست می کنیم تحمل خود را نسبت به منتقدان افزایش دهد و مشی اعتدالی که در شعارهای دولت وجود دارد را عملی کند.

ابوترابی با بیان اینکه من و شما یک حقوقدان هستیم و می‌دانیم انتساب لفظ «بزدلان سیاسی» به منتقدان وصف کیفری دارد و مشمول توهین و استعمال الفاظ رکیک و قابل پیگرد کیفری است ادامه داد: از شما تقاضا دارم فضای خوب و آرام کشور که در به وجود آمدن آن نقش موثری داشته‌اید را حفظ کنید.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس با اشاره به اینکه تأمین آب شرب در استان اصفهان به معضلی اساسی تبدیل شده، گفت: اگر به این مشکل توجه نشود این مسأله به چالش امنیتی تبدیل خواهد شد.

وی تأمین آب شرب را اولویت اول و وظیفه ذاتی دولت عنوان و خاطرنشان کرد: تونل گلاب در استان اصفهان از سال‌ها قبل طراحی شده تا در مواقع خشکسالی بتواند آب شرب مردم اصفهان را تأمین کند. اما سوال اینجا است که چطور یک وزیر بدون هماهنگی با استانداری و نماینده مربوطه و بدون رعایت مصوبات شورای عالی امنیت ملی وارد یک استان می‌شود و دستور توقف پروژه‌ای را می‌دهد که برای تأمین آب شرب طراحی شده است.

این نماینده مجلس گفت: ما نمی‌توانیم جلوی 5میلیون نفری که توانایی تأمین آب شرب آنها را نداریم بگیریم بنابراین دولت باید جوابگوی هر حادثه‌ای باشد که در آینده اتفاق می‌افتد.

ابوترابی در پایان با اشاره به حضور نمایندگان استان اصفهان در مقابل دفتر ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: این موضوع به خاطر نگرانی از بی‌تفاوتی و بی‌توجهی به زاینده رود است و ما آمدیم بگوییم که اصفهان و افکار عمومی آن انبار باروتی است که وزیر نیرو کنار آن کبریت می‌کشد.