رییس کل دادگستری کرمان:

قاضی باید با شهروندان معمولی تفاوت‌هایی داشته باشد

دادگستري كرمان

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: یک قاضی باید با شهروندان معمولی تفاوت‌هایی داشته و دارای سطح بالایی از عدالت و انصاف و صداقت باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، حجت‌الاسلام والمسلمین علی توکلی در مراسم تودیع و معارفه ‌رئیس دادگستری شهرستان کوهبنان گفت: مسئولیت‌ها معمولا یک نوع قرارداد هستند و این امر مادامی ارزش دارد و اثر‌گذار است که شخص به قرارداد خود پایبند باشد و تعهد خود را به خوبی عمل کند.

وی افزود: یک مدیر و کارگزار حکومتی زمانی ارزشمند است که به تعهد خود ‌پایبند باشد و اگر غیر این باشد هم خودش و هم جامعه آسیب‌پذیر می‌شوند.

توکلی بیان کرد: در اسلام سه چیز مورد تاکید قرار گرفته است که یکی از آنها وفای به عهد است، رعایت این امر لزومی بر مسلمان و غیر‌مسلمان بودن ندارد و امری است که تمام‌ انسان‌ها را در برمی‌گیرند.

رییس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: از دیگر ویژگی‌های کارگزار حکومتی این است که باید خود‌ برپاکننده ‌قسط و عدل باشد، یک قاضی باید با شهروندان معمولی تفاوت‌هایی داشته و دارای سطح بالایی از عدالت و انصاف و صداقت باشد.

توکلی ادامه داد: مردم همیشه رفتار و کردار مدیر و مسئول را رصد می‌کنند و از این باب یک مدیر به دلیل گستردگی مسئولیتش آسیب‌پذیرتر است و این امر مراقبت بسیار بالایی را می‌طلبد.

وی بیان کرد: از دیگر ویژگی‌های مدیر این است که‌ نباید دنبال تشویق باشد، انتظار تشویق و تقدیر یک آفت است، کاری که مدیر انجام می‌دهد وظیفه است و با این چنین دیدگاهی هیچ‌گاه بین راه نمی‌ماند و موفق‌تر خواهد بود.

رییس کل دادگستری استان کرمان از دیگر ویژگی‌های یک مدیر و کارگزار حکومتی را توجه به معنویات دانست و گفت: مدیران به دلیل کار زیاد، گاهی اوقات از معنویت غافل می‌شوند و آسیب می‌بینند.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: کوهبنان از جمله شهرستان‌های بی‌مسئله و آرام استان کرمان است.

وی از زحمات اکبر مختاری رییس ‌سابق دادگستری شهرستان کوهبنان تقدیر کرد و در توصیه به سرپرست معرفی شده اظهار کرد: کوهبنان از جمله شهرهای بی‌مسئله است و ما در حوزه کوهبنان مشکل خاصی نداشتیم.

توکلی خطاب به ریاست جدید ‌دادگستری شهرستان کوهبنان خاطرنشان کرد: معضلات شهری را رصد کنید و اگر در بخشی از جامعه مشکلی یا نارسایی را دیدید به مسئول مربوطه گزارش دهید.

انتهای پیام

کد N440456