۰
رییس کل دادگستری کرمان:

قاضی باید با شهروندان معمولی تفاوت‌هایی داشته باشد

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
دادگستري كرمان

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: یک قاضی باید با شهروندان معمولی تفاوت‌هایی داشته و دارای سطح بالایی از عدالت و انصاف و صداقت باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، حجت‌الاسلام والمسلمین علی توکلی در مراسم تودیع و معارفه ‌رئیس دادگستری شهرستان کوهبنان گفت: مسئولیت‌ها معمولا یک نوع قرارداد هستند و این امر مادامی ارزش دارد و اثر‌گذار است که شخص به قرارداد خود پایبند باشد و تعهد خود را به خوبی عمل کند.

وی افزود: یک مدیر و کارگزار حکومتی زمانی ارزشمند است که به تعهد خود ‌پایبند باشد و اگر غیر این باشد هم خودش و هم جامعه آسیب‌پذیر می‌شوند.

توکلی بیان کرد: در اسلام سه چیز مورد تاکید قرار گرفته است که یکی از آنها وفای به عهد است، رعایت این امر لزومی بر مسلمان و غیر‌مسلمان بودن ندارد و امری است که تمام‌ انسان‌ها را در برمی‌گیرند.

رییس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: از دیگر ویژگی‌های کارگزار حکومتی این است که باید خود‌ برپاکننده ‌قسط و عدل باشد، یک قاضی باید با شهروندان معمولی تفاوت‌هایی داشته و دارای سطح بالایی از عدالت و انصاف و صداقت باشد.

توکلی ادامه داد: مردم همیشه رفتار و کردار مدیر و مسئول را رصد می‌کنند و از این باب یک مدیر به دلیل گستردگی مسئولیتش آسیب‌پذیرتر است و این امر مراقبت بسیار بالایی را می‌طلبد.

وی بیان کرد: از دیگر ویژگی‌های مدیر این است که‌ نباید دنبال تشویق باشد، انتظار تشویق و تقدیر یک آفت است، کاری که مدیر انجام می‌دهد وظیفه است و با این چنین دیدگاهی هیچ‌گاه بین راه نمی‌ماند و موفق‌تر خواهد بود.

رییس کل دادگستری استان کرمان از دیگر ویژگی‌های یک مدیر و کارگزار حکومتی را توجه به معنویات دانست و گفت: مدیران به دلیل کار زیاد، گاهی اوقات از معنویت غافل می‌شوند و آسیب می‌بینند.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: کوهبنان از جمله شهرستان‌های بی‌مسئله و آرام استان کرمان است.

وی از زحمات اکبر مختاری رییس ‌سابق دادگستری شهرستان کوهبنان تقدیر کرد و در توصیه به سرپرست معرفی شده اظهار کرد: کوهبنان از جمله شهرهای بی‌مسئله است و ما در حوزه کوهبنان مشکل خاصی نداشتیم.

توکلی خطاب به ریاست جدید ‌دادگستری شهرستان کوهبنان خاطرنشان کرد: معضلات شهری را رصد کنید و اگر در بخشی از جامعه مشکلی یا نارسایی را دیدید به مسئول مربوطه گزارش دهید.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.