بیانیه فرزندان روح الله (ره) در حمایت از طرح های تکریم مقام انسانیت در جامعه

گروه فرزندان روح الله ، بیانیه ای را در حمایت از طرح هایی که منتج به تکریم مقام انسانیت در جامعه می شود، صادر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایزان(ایسنا)،متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

مگر نه اینکه یکی از اصول در تربیت اسلامی موکد بر از میان برداشتن زمینه های گناه است تا هر کس بتواند بر شاکله ی خود در مسیر زندگی حرکت کند و با اختیار خود به سعادت برسد و یا باز هم با اختیار خود راه نگون بختی را پیش گیرد " إِنَّا هَدَیْنَاهُ السَّبِیلَ إِمَّا شَاکِرًا وَإِمَّا کَفُورًا" 1

پس چه شده است که در عصر سلطنت رسانه ها برخی صاحبان قلم در داخل کشور که به دلیل امپراطوری نوین رسانه ای لزوما دیگر صاحبان فکر نیستند(!) پای حمایت از کرامت انسان در مدنیت اسلامی که می شود کُمیت فکرشان می لنگد و دچار لکنت ذهن می شوند و اگرها و مگر هایی مطرح می کنند که برخاسته از ذهن کسانی‌ست که در آن سوی آب ها مترسک هایی با لباس روز از تفکرات پوشالی خود به سمت صاحبان قلم داخلی می فرستند و آن صاحبان قلم هم فریفته ی آن پیکره ها می شوند و از یاد می بردند که ما آمده‌ایم تا به سمت حکومت اسلامی حرکت کنیم و یکی از اهداف حکومت اسلامی برچیدن زمینه ی گناه و فساد است تا انسان ها به اختیار مسیر سعادت را انتخاب کنند و در جامعه همه باید از فساد اجتناب کنند " همان طوری که مرد باید از فساد اجتناب کند، زن هم باید از فساد اجتناب کند" 2

از قضا کسانی که آزادی را به معنی فراهم بودن ابزار فساد و گناه می دانند و در ادعایی آزادی خواهانه آن هم از نوع اخلاق مدارانه‌اش می گویند مقام انسان در شرایطی معلوم می شود که زمینه گناه موجود باشد، ولی تن به گناه ندهد در عین اینکه گمان می کنند راه را پیدا کرده اند، ولی سخت فریفته شده‌اند، ایراد آن ها اینجاست که دو چیز را نشناخته‌اند ؛ اول انسان را که " وَمَا أُبَرِّیءُ نَفْسِی إِنَّ النَّفْسَ لأَمَّارَةٌ بِالسُّوءِ " 3 و آن ها می خواهند با خوش بینی بچه گانه شان نفس انسان را برئ از خطا ببیند و دوم معنی حقیقی اختیار را؛ آن ها در فکرشان می خواهند نفس انسان را به جبر در گناه بیندازند و بعد توقع کنند که او با اختیار خود، خویش را نجات دهد !!! و این یعنی آن ها فکر می کنند انسان به صرف داشتن اختیار از بشر بودن به فرا بشر بودن تغییر می کند....!

این اصلا عقلایی نیست که جامعه ای با همه ی ساز و کار هایش نفس انسان را به گناه سوق دهد بعد بگوییم نه او اختیار دارد که گناه نکند. خیر(!)از قضا او در این شرایط مجبور است که گناه کند چون این جبر جامعه است با همه ی ساز و کار هایش، با همه توجیه ها و دلیل بافی هایش... البته نه به این معنا که بر او ایرادی نتوان گرفت که حداقل ایراد بر او مستضعف نگه داشتن خود است وقتی زمین برای هجرت فراخ است که خود گناه بزرگی است. "... قَالْوَاْ أَلَمْ تَکُنْ أَرْضُ اللّهِ وَاسِعَةً فَتُهَاجِرُواْ فِیهَا" 4

اخیرا با مطرح شدن طرح تکریم بانوان در شهرداری تهران که به ظن ما اگر با عنوان "طرح تکریم انسانیت" یاد شود صحیح تر است مجدداً فضای گفتمان فرهنگی کشور برای بحث و ساخت محتوای فکری در این حوزه بسیط شده است، این طرح که به لحاظ بنیادین دارای حسن فعلی است و ان شاءالله به لحاظ عملکردی دارای حسن فاعلی هم هست طرح قابل دفاعی است.

هر چند بیگانگانی که دلشان برای حقوق فیزیولوژیک و اولیه زنان و کودکان غزه از قبیل خوراک و پوشاک و دارو و... نمی سوزد قلب هایشان برای حقوق اجتماعی زنان ادارات ما ناگهان طپش پیدا کند(!) کسی نیست به آن ها بگوید اگر متد های اجتماعی شما جواب می داد که آزار جنسی (Sexual Harassment) اکنون در ادارات شما به یک معضل لاینحل تبدیل نمی شد با این همه ادعای مدنیتی که دارید.

از نظر اسلام در نگاه افراد جامعه اسلامی زن و مرد نباید وجود داشته باشد و در جامعه این انسان است که قدم می زند اما همه افراد که در سطح تقوا یکسان نیستند و در عمل با نظر اسلام به جامعه نگاه نمی کنند و به خواست اسلام در جامعه رفت آمد نمی کنند پس راهکار عملی اسلام به قدر ضرورت کردن برخورد ها میان دو جنس مخالف است، ولی فرستنده ی اسلام که آن را دینی قرار داد برای زندگی نه رهبانیت؛ بهتر از همه می داند که برای پویایی جامعه طبیعتا روابط میان زن و مرد باید باشد حتی در همان مقدار به قدر ضرورتش که فریضه است پس در همین برخورد های قدر ضرورت است که دستورات و فرائض اسلام پیرامون نحوه ی حضور و جلوه ی زن و مرد در جامعه بیان شده است که حاوی نکاتی از سر دقت و ریز بینی ست. برای رسیدن به همین مطلب که نگاه زن و مرد به هم در جامعه باید نگاه دو انسان باشد و می بایست در جامعه از نمود و نمایش تفاوت های جنس مخالف که ناخودآگاه به تبع همین متفاوت بودن و به اعتبار کشش های نفسانی موجب جذابیت می شود جلوگیری کرد. در اسلام نگاه افراد در جامعه نگاه دو انسان به هم است و دقیقا همین جاست که وقتی پای خانواده مطرح می شود اسلام توصیه می کند که بین زن و شوهر باید جذابیت ها عیان باشد چون دیگر آنجا جای بروز تفاوت ها و جذابیت های زن و مرد برای هم است، در اسلام زن و مرد تنها در خانواده و در چارچوب روابط زناشویی برای هم زن و مرد هستند و در مابقی موارد انسان ها در جامعه انسان اند بدون جذابیت هایی که ناشی از تفاوت های جنسیتی است.

و این راهکار طلایی اسلام است برای حفظ حقوق همه ی انسان ها ( چه زن و چه مرد) در جامعه در عین فعالیت سالم و سازنده ی اجتماعی و بدون اینکه به بنیان خانواده آسیبی برسد. مهندسی معکوس جوابگو بودن این راهکار در جامعه وضع خانواده ها در جوامع جدید است، امروز شاهد آن هستیم که دقیقا سست شدن بنیان خانواده ها در جامعه به نسبت فاصله ایی است که آن جامعه از این راهکار اسلام و از این سبک زندگی اجتماعی گرفته است... یعنی بلایایی که بر سر خانواده ها در غرب آمد و حتی آمار و دلائل طلاق در کشور خودمان رابطه ی معنا داری با فاصله گرفتن جامعه از این متد اجتماعی اسلام دارد.

در این میان ادارات هم که تصویری از یک جامعه کوچک هستند و در آن انسان هایی ساعت ها و روز ها به کار مشغول اند و در راستای تخصص خود و نیازی که جامعه به آن ها دارد، به جامعه خدمت می کنند باید همین متد های معاشرتی اسلام در آن رعایت شودیعنی اولا تماس میان زن و مرد به قدر ضرورت باشد و ثانیا در مواردی که می بایست آن ها با هم در ارتباط باشند رعایت حدود و عدم بروز تفاوت های جنسیتی با راهکار هایی مثل حجاب در گفتار، پوشش و رفتار...

فرزندان روح الله به نمایندگی از دانشجویان ایران اسلامی ضمن قدردانی از مجریان این طرح در شهرداری به آن ها یاد آوری می کند که مراقب باشند تا این کار را که دارای حسن فعلی است به شرط حسن فاعلی چه در نیت و چه در عمل ان شاءالله مرضی به رضای حضرت ولیعصر(عج) واقع می شود و از سمت دیگر نگران حرف های برخی تریبون ها و نوشته های برخی قلم ها نباشند که ناظر و قاضی حضرت حق است.

فرزندان روح الله تمام ادارات و سازمان ها خصوصا دانشگاه ها و به طور ویژه دانشگاه هایی که نام اسلامی بودن را یدک می کشند تشویق به رعایت طرح تکریم انسانیت در مجموعه ی خود می کند و به آن ها توصیه می کند به جای صدور بخشنامه های غیر عملی و دادن پُز های رعایت حقوق شهروندی و آزادی های غربی در دانشگاه ها و تولید خوراک برای برخی روزنامه های داخلی و تریبون های خارجی و بهره برداری از نتایج رسانه ای شدن این بخشنامه ها در متمایل شدن اذهان مردم و خصوصا دانشجویان به برخی جناح های سیاسی خاص، بیایید ببینیم اسلام عزیز از ما چه می خواهد، بیایید مرور کنیم پدر معنویمان اما روح الله(ره) از فرزندانش چه می خواست و بیایید نگاه کنیم ولی امرمان نگاهش به کدام سو است که می بایست روزی در محضر خدای بزرگ پاسخگو باشیم.

انتهای پیام

کد N440297