/در حال تکمیل/

توکلی:امتیاز ویژه به تاجر خاص به تقویت انحصارگری وی کمک می‌کند

رييس‌جمهور,احمد توكلي,رانت

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: صحبت‌های رئیس جمهور باعث شد بحث رانت 650 میلیون یورویی را ادامه دهم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد توکلی در جلسه علنی امروز مجلس در نطق میان‌دستور خود، گفت: هفته قبل رئیس جمهور درباره رانت 650 میلیون یورویی صحبت و نسبت‌هایی را متوجه بنده و نهادهای نظارتی و رسانه‌ها کردند. این در حالی بود که دادستان دیوان محاسبات ارائه وام غیرقانونی به تجار خاص را رسماً تایید کرده است.

وی ادامه داد: موضوع تخلف در رانت 650 میلیون یورویی را به سیف و نعمت‌زاده تذکر دادم و متاسفانه 3 عضو کابینه در مقابل مقام نظارتی فصل‌الخطاب مواضع نسنجیده گرفتند که این موضوع باعث شد به رئیس جمهور نامه بنویسم که به همکارانش تذکر بدهد که در برابر قانون خاضع باشند.

توکلی با بیان اینکه بنا نداشتم بحث رانت 650 میلیون یورویی را ادامه دهم، اما صحبت‌های رئیس جمهور باعث شد بیشتر به این موضوع بپردازم افزود: به بانک مرکزی و وزارت صنعت می‌گویم که دو امتیاز ویژه در موضوع رانت 650 یورویی به تاجر خاص داده شده تا بتواند برخلاف مقررات تجاری بار کشتی‌ها را تخلیه و ترخیص کند و در بازار بفروشد و پس از 4 تا 6 ماه پولش را به فروشنده خارجی تحویل دهد که این یک امتیاز ویژه محسوب می‌شود که حتی شرکت دولتی نیز نتوانسته از این امتیاز استفاده کند.

نماینده مردم تهران در ادامه گفت: امتیاز ویژه به تاجر خاص باعث شد که 350 میلیارد تا 450 میلیارد تومان نصیب این تاجر شود که این موضوع به تقویت انحصارگری تاجر خاص در بازار کالاهای اساسی کمک می‌کند.

ادامه دارد

کد N440258