آمریکا یک متهم لبنانی را پس از 24سال به کشورش بازگرداند

قتل صلحبنان سازمان ملل

نیویورک - ایرنا - مسئولان اداره مهاجرت دولت آمریکا ˈمحمود بذیˈ تبعه لبنانی را که سال 1980 در مقر سازمان ملل بازداشت شده بود، بعد از 24 سال به اتهام استفاده از پاسپورت تقلبی و زیرپا گذاشتن قوانین مهاجرت آمریکا به لبنان بازگرداندند.

ˈمحمود بذیˈ که سال ها از طریق بستنی فروشی در شهر دیربورن ایالت میشیگان آمریکا امرار معاش می کرد در سال 1990 هنگام ورود به خاک این کشور به اتهام شرکت در شکنجه و قتل دو صلحبان ایرلندی کمیته صلحبانان سازمان ملل بازداشت و مدتی بعد به دلیل عدم کفایت مدارک ارائه شده، آزاد شد.

در فاصله 24 سال گذشته این شخص بارها از سوی مقامات امنیتی و اطلاعاتی آمریکا احضار و مورد بازجوئی قرار گرفته است.

روز دوشنبه سرانجام قاضی یکی از دادگاه های مهاجرتی آمریکا او را به اتهام اقامت غیرقانونی در خاک آمریکا محکوم و حکم بازگرداندن او به کشور لبنان را صادر کرد.

در این دادگاه بدون اشاره به اتهامات سابق این مرد لبنانی یعنی شرکت در شکنجه و قتل دو ایرلندی او را متهم کردند که هنگام ورود به خاک آمریکا در 24 سال پیش از یک پاسپورت تقلبی استقاده کرده است.

این مرد لبنانی که حالا 71 سال دارد از طریق یک دوربین ویدیویی مدار بسته از درون سلول خود در منطقه سنت کلر میشیگان به قاضی دادگاه گفته است که او عاشق این کشور است و تصمیم دارد هنگام بازگشت به کشورش یک پرچم آمریکا را به رسم یادبود با خود ببرد.

مقامات ایرلندی همچنان پافشاری می کنند که قاتل دو سرباز ایرلندی کمیته صلحبانان سازمان ملل کسی جز محمود بذی بستنی فروش شهر دیربورن از ایالت میشیگان آمریکا نیست.

اروپام-4-541**1663** 1337
کد N440116