فقیه اسفندیاری مطرح کرد

تلاش برای ساختن تمدن نو اسلامی با محوریت عقلانی هدف اصلی بنیاد امام‌رضا(ع)

امام رضا ع ,ذي‌القعده,جشنواره امام رضا ع

رییس هیئت علمی بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: فرهنگ دایرة‌المعارف رضوی با عنوان دانشنامه امام رضا(ع) در حال تدوین است.

رییس هیئت علمی بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: فرهنگ دایرة‌المعارف رضوی با عنوان دانشنامه امام رضا(ع) در حال تدوین است.

حجت‌الاسلام والمسلمین فقیه اسفندیاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در اردبیل، با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی و علمی صورت گرفته در بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، اظهار کرد: در حوزه نشر، کتاب‌های فراوانی منتشر کردیم که مهمترین کار پژوهشی که به عنوان کار برجسته تاریخی است تهیه دانشنامه امام رضا(ع) بوده که نگارش آن به زودی آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از فعالیت‌های صورت گرفته در بنیاد، احیای نسخه‌های قدیمی احادیث امام رضا(ع) مانند صحیفه رضویه با رویکرد جدید بوده و در کنار آن کتاب‌های دیگری تحت عنوان دستاوردهای همایش‌های علمی و پژوهشی نیز به چاپ می‌رسد.

رئیس دانشگاه رضوی با تاکید بر کار عقل محور، تصریح کرد: در صورتی که استان‌ها و دانشگاه‌های مستقر برای برگزاری همایش‌های علمی پژوهشی و راه اندازی مجلات پژوهشی علمی اعلام آمادگی کنند، موضوعات علمی مورد مطالعه را پیشنهاد می‌دهیم و از جنبه نیروی انسانی نیز همراهی می‌کنیم.

اسفندیاری هدف اصلی هیئت علمی بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) را تلاش برای ساختن تمدن نو اسلامی با محوریت عقلانی و ارائه آن به جهانیان عنوان کرد.

وی با اعلام اینکه در دوره دوازدهم معاونت‌های پژوهشی و علمی، 18 برنامه علمی و پژوهشی برگزار شده است، تصریح کرد: طی این پژوهش‌ها، مقالات برتر گزینش می‌شوند و در ویژه نامه‌ها و مجلات تخصصی فرهنگ و ارتباطات دینی در تهران و همچنین در مجله تخصصی فرهنگ رضوی که در حال اخذ مجوزهای لازم است، چاپ می‌شود.

انتهای پیام

کد N440088