درخواست اتحادیه عرب از قاهره برای تثبیت آتش‌بس در غزه

اتحاديه عرب,غزه

اتحادیه عرب در نشست فوق‌العاده خود در خصوص اوضاع غزه از قاهره خواست به تلاش‌هایش جهت برقراری آتش‌بس در نوار غزه و از سرگیری مذاکرات غیرمستقیم برای رسیدن به آتش‌بس نهایی ادامه بدهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، شورای اتحادیه عرب نشست فوق‌العاده خود را در مقر دبیرکل این اتحادیه در سطح نمایندگان دائم و با ریاست مراکش برگزار کرد و حاضران در این نشست از مصر خواستند به تلاش‌های خود برای تثبیت آتش‌بس و از سرگیری مذاکرات غیرمستقیم در قاهره جهت رسیدن به توافق نهایی برای پایان دادن به خشونت‌ها در نوار غزه ادامه بدهد.

رئیس هیات الجزایر نیز در این نشست اعلام کرد که 400 . 26 میلیون دلار را به عنوان کمک به بودجه دولت موقت فلسطین اختصاص داده است.

این نشست با حضور نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب، نمایندگان دائم این اتحادیه، صائب عریقات، مذاکره کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین در مذاکرات صلح برگزار شد و حاضران در خصوص تحولات اوضاع در نوار غزه بحث و گفتگو کردند.

العربی همچنین در گزارشی از تلاش‌های دیپلماتیک کشورهای عربی برای توقف حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و حمایت از فلسطین تقدیر کرد.

صائب عریقات نیز گزارشی در خصوص اوضاع در نوار غزه و شهدا و زخمی‌شدگان فلسطینی و خسارت‌های شدید وارده به منازل فلسطینی‌ها، زیرساخت‌ها، اماکن عمومی، مساجد، کلیساها، مدارس، بیمارستان‌ها، آمبولانس‌ها ارائه کرد و خواهان اتخاذ اقداماتی از سوی کشورهای عربی و جهانی برای باز کردن پل‌های زمینی، هوایی و دریایی جهت امدادرسانی به مردم غزه شد.

شورای اتحادیه عرب همچنین از تمامی کشورهای عربی و غیرعربی به خاطر کمک‌رسانی‌ها به مردم فلسطین قدردانی و تلاش‌های دولت مصر برای پایان دادن به درگیری‌ها در نوار غزه را ستود.

این شورا همچنین از پیشنهاد و طرح الجزایر برای برگزاری جلسه ویژه مجمع عمومی سازمان ملل جهت توقف خشونت‌ها در نوار غزه و کمک‌رسانی‌های انسانی فوری و از سرگیری مذاکرات جهت پایان دادن به اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی قدردانی و نقش گروه کشورهای عربی در سازمان ملل و به ویژه نقش اردن در حمایت از مردم غزه را ستود.

در این نشست غیرعلنی عریقات همچنین گزارشی در خصوص اقدامات دیپلماتیک آتی فلسطین ارائه کرد.

انتهای پیام

کد N440014