شورای اداری حزب حاکم ترکیه برای انتخاب جانشین اردوغان تشکیل جلسه داد

اردوغان

تهران - ایرنا - ˈشورای اداری و تصمیم گیریˈ حزب حاکم ˈعدالت و توسعه ˈ ترکیه در پی انتخاب ˈرجب طیب اردوغانˈ به عنوان رییس جمهوری این کشور، برای تصمیم گیری در باره رهبر آینده این حزب تشکیل جلسه داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، این نشست به ریاست اردوغان و با حضور تمامی اعضا به مدت چهار ساعت در محل حزب حاکم عدالت و توسعه در آنکارا تشکیل شد.

شرکت کنندگان در این نشست در باره چگونگی انتخاب رهبر جدید حزب عدالت و توسعه و نخست وزیر آینده ترکیه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

اردوغان همچنین قصد دارد، نشست هایی با روسای استانی حزب حاکم ترکیه و نمایندگان این حزب در مجلس ملی این کشور برگزار کند.

در پی پیروزی ˈرجب طیب اردوغانˈ نخست وزیر و رهبر کنونی حزب عدالت و توسعه در انتخابات یکشنبه گذشته ریاست جمهوری ترکیه ، از ˈاحمد داوداوغلوˈ وزیر خارجه به عنوان نخست وزیر موقت این کشور یاد می شود.

این منابع خبری نوشتند که اردوغان پیش از اینکه به طور رسمی به عنوان رییس جمهوری ترکیه معرفی شود، داوداوغلو که احزاب دیگر این کشور با سیاستهای وی مخالف هستند، به عنوان سرپرست نخست وزیری ترکیه انتخاب خواهد کرد.

احزاب مخالف دولت ترکیه بارها مخالفت خود را با سیاست های وزیر خارجه این کشور به ویژه در مسایل منطقه ای اعلام کرده اند.

ˈحسین چلیکˈ معاون و سخنگوی حزب حاکم ترکیه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: این حزب 27 اوت (پنجم شهریور ) کنگره فوق العاده برگزار می کند.

چلیک افزود: در این کنگره رهبر جدید حزب حاکم ترکیه انتخاب خواهد شد تا مقام نخست وزیری را نیز عهده دار شود.

انتخابات ریاست جمهوری ترکیه یکشنبه گذشته برگزار شد و در این انتخابات اردوغان با کسب 20 میلیون و 669 هزار و 955 رای ( 51.65 درصد آرا) در دور اول به پیروزی رسید. قرار است نتایج قطعی انتخابات ریاست جمهوری ترکیه روز جمعه این هفته اعلام شود.

خاورم *230**1651
کد N439993