ترکیه کشتی های کمک رسانی به غزه اعزام می کند

فلسطین

تهران - ایرنا - ˈبنیاد امدادرسانیˈ ترکیه قصد دارد، بار دیگر کشتی هایی را برای ارایه کمک های بشردوستانه به نوار غزه اعزام کند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از منابع خبری ترکیه، این بنیاد اعلام کرد که به منظور به چالش کشیدن حصر نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی، قصد دارد بار دیگر کشتی های کمک رسانی به غزه اعزام کند.

نیروهای نظامی ر‍ژیم صهیونیستی در سال 2010 با حمله به کشتی ˈمرمره آبیˈ ترکیه که حامل کمک هایی برای مردم فلسطین در نوار غزه بود، 9 نفر از اتباع ترکیه را به قتل رساندند.

در پی این حادثه روابط سیاسی تل آویو و آنکارا تیره شد و این در حالی بود که در طول چند سال اخیر روابط اقتصادی ر‍ژیم صهیونیستی و ترکیه رو به گسترش است.

بنیاد امدادرسانی ترکیه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که شماری از فعالان طرفدار فلسطین از 12 کشور جهان تا پایان هفته جاری در استانبول گردهم خواهند آمد و در خصوص چگونگی اعزام کاروانی از کمک های بشردوستانه برای مردم نوار غزه تصمیم خواهند گرفت.

رژیم صهیونیستی در پنج هفته گذشته با حمله های وحشیانه از هوا، زمین و دریا به نوار غزه بیش از دو هزار غیرنظامی فلسطینی را شهید کرده است .

خاورم ** 230**1651
کد N439857