درخواست ده ها هزار تن از مردم انگلس برای اعزام کشتی بیمارستانی نیروی دریایی به غزه

غزه 93,کشتی

لندن – ایرنا- روزنامه ایندیپندنت در شماره روز سه شنبه نوشت : بیش از 50 هزار تن از مردم انگیس با امضای توماری، خواستار اعزام کشتی بیمارستانی نیروی دریایی این کشور به غزه به منظور کمک به مردم آسیب دیده این منطقه شده اند.

به گزارش ایرنا، روزنامه ایندیپندنت افزود: کشتی بیمارستانی نیروی دریایی انگلیس (ارگوس)، یکصد تختخوابی بوده و دارای بخش های جراحی، بخش های مراقبت های ویژه و مجهز به تجهیزات پیشرفته بیمارستانی است و هم اینک در بندر ˈ فالموسˈ پهلو گرفته است.

این روزنامه نوشت: با توجه به کشته شدن نزدیک به دو هزار نفر از مردم فلسطین در جریان حملات اسراییل به غزه، زخمی شدن شمار زیادی در جریان این حملات و نابود شدن تعداد زیادی از مراکز درمانی در این منطقه، کارزارهای تبلیغاتی برای حمایت از ارایه کمک های امدادی بیشتر به آسیب دیدگان و مجروحان این حملات تشکیل شده که کمپین ˈدرخواست از دولت انگلیس برای اعزام کشتی بیمارستانی به غزهˈ از آن جمله است.

ایندیپندنت افزود: ˈدرخواست از دولت انگلیس برای اعزام کشتی بیمارستانی به غزهˈ، نخست از وی ˈورونیکا ویکریˈ هنرمند ساکن ˈپنزانسی ˈ واقع در منطقه کورنوال در جنوب غربی انگلیس شروع شد و تاکنون افراد زیادی از جمله شماری از نمایندگان پارلمان انگلیس از جمله ˈاندرو جورجˈ نماینده حزب لیبرال دمکرات از آن حمایت کرده اند .

به نوشته این روزنامه ، این کارزار تبلیغاتی به دنبال هشدارهای صورت گرفته نسبت به پدیدار شدن بحران بهداشتی و انسانی ناشی از حمله رژیم صهیونیستی به غزه و ضرورت حمایت جامعه بین الملل از آسیب دیدگان این حمله صورت می گیرد.

ایندیپندنت افزود: ˈورونیکا ویکری ˈ سازمان دهنده این کمپین با بیان اینکه حدود ده هزار نفر در غزه بدنبال حملات اسراییل، دچار جراحت شده اند، خواستار ارسال تجهیزات و امکانات پزشکی فوری به این منطقه شده است.

به نوشته این روزنامه، اعضای این کمپین همچنین از دولت انگلیس خواسته اند تا در قبال رژیم اسرائیل که همچنان علیه ورود تجهیزات پزشکی ضروری و دارو و متخصصان به غزه، محدودیت هایی را اعمال می کند، تدابیر جدی تری را اتخاذ کند.

ایندیپندنت نوشت: اندرو جورج نماینده پارلمان از منطقه کرونوال، ضمن محکوم کردن حملات اسراییل علیه شهروندان غیرنظامی در غزه، از دولت انگلیس درخواست کرده است که کشتی بیمارستانی نیروی دریایی این کشور را برای پیشبرد تلاش های بشردوستانه به منظور کمک به مردم غزه، به این منطقه اعزام کند.

این روزنامه اضافه کرد: این نماینده پارلمان درنامه ای به مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس درخواست کرده است که هرچه سریعتر این کشتی که در بندر ˈفالموس ˈ واقع در شهر کرونوال لنگر انداخته است، به غزه فرستاده شود.

انعکاس وسیع جنایات رژیم اسراییل در نوارغزه در رسانه های گروهی انگلیس در کنار افشاگری های گسترده نهادهای مدنی و ضد جنگ، سبب شده است که افکارعمومی این کشور علیه این رژیم اشغالگر و کمک به مردم مظلوم فلسطین بسیج شود.

اروپام ** 5** 1552 ** 1551
کد N439732