ارتش چین سربازانش را از شایعه‌پراکنی منع کرد

به دنبال برکناری یکی از مقامات ارشد سابق چین که به فساد متهم شده بود ارتش این کشور به سربازانش دستور داد تا با عدم پذیرش شایعات، جلوی شایعه‌پراکنی را گرفته و با "لیبرالیسم سیاسی" مخالفت کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت چین در ژوئن سال جاری میلادی اعلام کرد، ژولایهو که معاون رئیس کمیسیون مرکزی ارتش بوده و از کمیته مرکزی تصمیم گیری حزب حاکم کمونیست در سال 2012 میلادی بازنشسته شده، در دادگاه نظامی محاکمه می‌شود.

از آن پس ارتش چین بارها به صورت علنی متعهد به حمایت خود از این اقدام و وفاداری‌اش به حزب حاکم کمونیست شده است.

روزنامه رسمی ارتش چین در صفحه نخست خود به جزئیات خط مشی‌های جدید آموزشی و تبلیغاتی پرداخته و گفت: سربازان باید در سیاست‌ها و حمایتشان از اصلاحات کنونی چین استوار و مصمم باشند.

این روزنامه نوشت: به طور جدی در برابر نظرات اشتباه که باعث فریب افکار عمومی و ایجاد اختلال در اصلاحات می‌شود مقاومت کنید، اظهارات غیر مسئولانه مطرح نکنید،به شایعات گوش ندهید، آن‌ها را باور نکنید و شایعه پراکنی نکنید و با قاطعیت در برابر لیبرالیسم سیاسی بایستید. کاملا لازم و ضروری است تا همیشه یعنی از اول تا آخر از رهبری قاطع حزب حاکم بر نیروهای مسلح حمایت کنید.

شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین ریاست کمیسیون مرکزی ارتش که 3 / 2 میلیون نیروی مسلح را کنترل می‌کند، به عهده دارد و بارها به آن‌ها یادآوری کرده تا به حزب حاکم کمونیست وفادار باشند.

وی از بین بردن فساد در ارتش را هدف اصلی خود مطرح کرده است.

این روزنامه افزود: اصلاحات ارتش بخش مهمی از بسته کلی اصلاحات دولت چین است که شامل کاهش هر چه بیشتر نقش دولت در اقتصاد و کاهش قوانین تنظیم خانواده است. شی جینپینگ بر اهمیت اصلاحات ارتش تاکید کرده و نیروهای مسلح موظفند تا از دستورات وی پیروی کنند.

انتهای پیام

کد N439709