تماس بایدن با رییس‌جمهور عراق/ کاخ سفید خواستار تشکیل فوری دولت در بغداد شد

عراق,نخست‌وزير عراق

معاون اول رییس‌جمهوری آمریکا در تماسی تلفنی با رییس جمهوری عراق اعلام کرد که واشنگتن از انتخاب نخست‌وزیر جدید در عراق در راستای تشکیل دولت حمایت می‌کند. در همین حال، کاخ سفید نیز از نخست‌وزیر جدید عراق خواست هر چه سریع‌تر برای تشکیل دولت اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه واشنگتن تایمز، جو بایدن، معاون اول رییس‌جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با فواد معصوم، رییس‌جمهوری عراق با وی در مورد فرایند کنونی تشکیل دولت در بغداد سخن گفت و همچنین اعلام کرد که واشنگتن به طور کامل از نقش وی به عنوان تضمین‌کننده اجرای قانون اساسی در عراق حمایت می‌کند.

کاخ سفید اعلام کرد، بایدن در گفت‌وگوی تلفنی خود با فواد معصوم گفت که باراک اوباما همچنان خواهان تشکیل به موقع دولت است؛‌ به طوری‌ که دولت تشکیل شده همه‌جانبه باشد و بتواند نگرانی‌های مربوط به مشروعیت را برای تمامی عراقی‌ها حل کند.

معاون اول رییس‌جمهوری آمریکا همچنین از تمایل دولت اوباما برای توسعه همکاری‌ها با نیروهای امنیتی و دولت جدید عراق در راستای هدف قراردادن داعش سخن گفت.

شبکه تلویزیونی العربیه نیز گزارش داد، کاخ سفید خواهان آن شده که حیدر العبادی با سرعت تلاش کند تا دولت وحدت ملی در عراق تشکیل شود.

انتهای پیام

کد N439617