کرملین:روسیه علیه تحریم های غربی به سازمان تجارت جهانی شکایت می کند

تحریم های غربی,شکایت به سازمان تجارت جهانی

مسکو-ایرنا- دمیتری پسکوف سخنگوی رییس جمهوری روسیه گفت:روسیه علیه تحریم های غرب در مورد خود به سازمان تجارت جهانی شکایت می کند.

به گزارش ایرنا به نقل از کانال تلویزیونی روسیه24، پسکوف روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: روسیه عضو سازمان تجارت جهانی است و به عنوان یک عضو این سازمان از تمام امکانات پیش بینی شده در آن برای احقاق حقوق خود استفاده می کند.

وی افزود: از ساز وکارهای سازمان تجارت جهانی برای شکایت علیه تحریم های خارجی و دفاع از مواضع خود و نیز به عنوان استدلال برای اثبات حقانیت اقدامات خود استفاده می کنیم.

سخنگوی رییس جمهوری روسیه با انتقاد از مواضع آمریکا در قبال روسیه خاطرنشان کرد: آمریکا در قبال هر اقدام روسیه ، این کشور را تهدید به اعمال تحریم می کند.

وی اضافه کرد:اما اقدامات این کشور نمی تواند عامل بازدارنده برای جلوگیری از همکاریهای روسیه با شرکای خودباشد.

پسکوف به وضعیت بسیار دشوار و پیچیده ساکنان مناطق جنوب و شرق اوکراین اشاره و بر عزم روسیه برای کمک به آنها تاکید کرد.

وی ادامه داد:بلافاصله پس از هماهنگی های لازم کمک های انسانی به اوکراین ارسال خواهیم کرد.

سخنگوی رییس جمهوری روسیه گفت: اقدامات در این زمینه بسیار فشرده جریان دارد و پس از انجام هماهنگی لازم محمولات کمک های انسانی به اوکراین ارسال می کنیم، زیرا وضعیت فاجعه بار انسانی در مناطق شرق و جنوب این کشور اقدامات فوری را ایجاب می کند.

دولت اوکراین از اواسط ماه آوریل گذشته در مناطق لوهانسک و دونتسک برای سرکوبی جدایی طلبان طرفدار روسیه عملیات نظامی اجرا می کند.

بر اثر این عملیات تاکنون صدها غیرنظامی کشته و مجروح شده و صدها هزار نفر مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده اند.

اروپام*5*391*518/1547
کد N439602