جواد لاریجانی: دنیا به زودی متوجه توخالی بودن شعارهای حقوق بشری غرب خواهد شد

ستاد حقوق بشر,محمدجواد لاریجانی,حقوق بشر

دبیر ستاد حقوق بشر در همایش روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران، ضمن تعامل جدی در زمینه حقوق بشر با جهان به طور مستدل و صریح از مواضع و اصول و ارزش های خود دفاع می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر دکتر محمدجواد لاریجانی در این همایش که به ریاست دکتر ظریف وزیر امور خارجه تشکیل شده بود، با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی و ظهور تجربه ای موفق در ابتناء یک نظام سیاسی و مدنی بر پایه عقلانیت اسلامی موضوعی دردناک برای غربی ها بود گفت: آنها از همان روزهای اول در فکر مهار این تجربه که با منافع آنها سازگار نبود برآمدند.

لاریجانی با بیان اینکه غربی ها روش های مختلفی را برای مهار جمهوری اسلامی ایران امتحان کرده و به کار گرفته اند گفت: یکی از اصلی ترین ابزارهای آنها برای این تجربه انگ حقوق بشری زدن به جمهوری اسلامی ایران است و ما باید در این خصوص و برای این برنامه غربی ها استراتژی معین و مشخصی داشته باشیم.

جواد لاریجانی در تشریح استراتژی نظام در زمینه حقوق بشر گفت: امروز حقوق بشر به طور واضح به ابزار فشار برخی از کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده و یکی از پایه های اصلی استراتژی ما در این زمینه است که از هر فرصتی در مجامع بین المللی برای دفاع مستدل و صریح از مواضع، اصول و ارزش های خود استفاده خواهیم کرد.
دبیر ستاد حقوق بشر تصریح کرد: استراتژی دیگر ما تعامل جدی در زمینه حقوق بشر با جهان است و جمهوری اسلامی ایران در سالهای گذشته به خوبی نشان داده است برغم اعتراضات و انتقادات جدی که به سوء استفاده برخی از کشورهای غربی از ساختارها و مکانیزم های بین المللی حقوق بشر دارد، هیچگاه همکاری و تعامل مثبت را کنار نگذاشته است.

محمدجواد لاریجانی که در جمع رؤسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور سخنرانی می کرد پایش مسائل حقوق بشری در داخل و خارج کشور را یکی دیگر از پایه های استراتژی کشور در این زمینه بر شمرد و گفت: در عین اینکه باید رفتارهای خود در زمینه حقوق بشر را در داخل پایش کنیم، پایش رفتارهای کشورهای مدعی حقوق بشر در خصوص ملت خود و سایر ملت ها نیز موضوع بسیار مهمی است. در حالیکه رسانه های غربی موارد تضییع حقوق بشر توسط کشورهای غربی و پیشرفته را منعکس نمی کنند ولی کوچکترین مسائل مربوط به جمهوری اسلامی را با حجم انبوه و با آب و تاب منعکس می کنند، باید در مورد هرگونه رفتار این کشورهای مدعی که بوی تجاوز به حقوق بشر از آن به مشام می رسد اقدام کنیم.

دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه تاکید کرد: متاسفانه ما در حالی انگ نقض حقوق بشر می خوریم که در واقع باید پرچمدار حقوق بشر در دنیا باشیم و این یکی از اصلی ترین استراتژی های نظام است.
لاریجانی افزود: دنیا به زودی متوجه توخالی بودن ادعاها و شعارهای کشورهای غربی درباره حقوق بشر خواهد شد و تا همین حالا هم متوجه آن شده است و در چنین فضا و شرایطی این ایران اسلامی است که باید با محوریت عقلانیت اسلامی پرچمدار حقوق بشر در جهان باشد.
4949

کد N439588