اولین اظهار نظر حیدر العبادی بعد از تصدی پست نخست وزیری

خبرگزاری تسنیم نوشت:


 نخست وزیر مامور تشکیل کابینه جدید عراق در اولین اظهار نظر پس از تصدی این پست، از ملت عراق خواست برای مقابله با داعش متحد شوند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری اسکای نیوز، حیدر العبادی نخست وزیر مامور تشکیل کابینه عراق گفت: از عموم مردم عراق می خواهم برای مقابله با داعش متحد شوند.
وی که امروز از سوی ائتلاف همپیمانی ملی؛ بزرگترین فراکسیون شیعیان عراق به این سمت معرفی شد، افزود: برای مقابله با داعش به وحدت و یکپارچگی احاد جامعه عراق نیاز داریم.
این اولین اظهار نظر عبادی پس از مامور شدن کابینه جدید عراق به شمار می‌رود.
از سوی دیگر فواد معصوم رئیس جمهور عراق نیز بلافاصله پس آن، حیدرالبعادی را مامور تشکیل کابینه جدید عراق کرد.لحظاتی پیش عبادی با رئیس جمهور عراق دیدار کرده بود.
این در حالی است که "حنان الفتلاوی" از ائتلاف دولت قانون اعلام کرد که حیدر العبادی نماینده ائتلاف دولت قانون نیست و نامزدی وی از نظر قانونی اعتباری ندارد چرا که فراکسیون اکثریت بر اساس تصمیم دادگاه فدرال، ائتلاف دولت قانون است.
گزارش شده است که نوری المالکی نخست وزیر عراق طی نامه‌ای به دادگاه فدرال، با نامزدی ائتلاف همپیمانی ملی عراق برای تصدی پست نخست وزیری مخالفت کرده است.

4949

کد N439564