دومین کاروان کشتی های حامل کمک های انساندوستانه عازم نوار غزه می شود

کاروان کمک های انساندوستانه,ترکیه

تهران – ایرنا – یک گروه امدادرسانی ترکیه روز دوشنبه اعلام کرد که دومین کاروان کشتی های حامل کمک های انساندوستانه را برای شکستن محاصره رژیم صهیونیستی بر نوار غزه، اعزام خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از استانبول، اعزام این کاروان 4 سال پس از حمله نیروهای ویژه ارتش رژیم صهیونیستی به کشتی های امداد رسانی عازم این سرزمین فلسطینی در آب های بین المللی صورت می گیرد که 10 کشته برجاگذاشت.

بنیاد امدادرسانی انساندوستانه در بیانیه ای اعلام کرد که اعضا یک ائتلاف کنشگران هوادار فلسطینیان از 12 کشور در نشست روز یکشنبه در استانبول، درباره اعزام یک کاروان امدادرسانی به نوار غزه با توجه به تهاجم اخیر این رژیم به نوار غزه که یک ماه پیش شروع شد، توافق کرده اند.

ائتلاف کاروان کشتی های آزادی تاکید کرد که با توجه به اینکه بیشتر دولت های جهان همدست رژیم صهیونیستی هستند، جامعه مدنی مسوول به چالش کشیدن محاصره چند ساله رژیم صهیونیستی بر این سرزمین فلسطینی است.

یک سخنگوی این بنیاد با خودداری از بیان جزییات بیشتر در این باره گفت که این گروه در روز سه شنبه یک نشست خبری در این باره برگزار خواهد کرد.

در حمله ماه مه 2010 نظامیان رژیم صهیونیستی به کشتی ˈماوی مرمرهˈ حامل کمک های انساندوستانه برای مردم غزه در آب های بین المللی، 10 شهروند ترکیه جان باختند.

هدف این کاروان شکستن محاصره 7 ساله رژیم صهیونیستی بر مردم غزه بود.

خاورم**1486**1010
کد N439506