ظریف:

دستگاه دیپلماسی در جهت گشایش فضای تعامل با جهان گام برمی‌دارد

سیاست خارجی

وزیر امور خارجه گفت: دستگاه دیپلماسی در کنار دیگر دستگاه‌های کشور در جهت گشایش بیش از پیش فضای تعامل سازنده با جهان برای تحقق منافع ملی کشور گام برمی‌دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در ادامه برنامه‌های نخستین سمینار سالانه سفیران و رییسان نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در دولت جلسه جمع‌بندی نشست‌های تخصصی کارشناسی و منطقه‌ ای در حوزه‌های مختلف با حضور محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه و معاونان و مدیران ارشد این وزارت‌خانه امروز (دوشنبه) در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه برگزار شد.
 
ظریف در ابتدای این جلسه از حضور و حمایت‌های دلگرم کننده رییس‌جمهور و بیانات راهگشای وی در این سمینار در خصوص حرکت رو به جلو دستگاه دیپلماسی تقدیر و قدردانی کرد.
 
وزیر امور خارجه پشتوانه مردمی و رهنمودها و حمایت‌های مقام معظم رهبری را مهم‌ترین پشتوانه کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی در دستگاه دیپلماسی در مسیر تلاش برای تحقق اهداف و آرمان‌های کشور و مردم دانست و افزود: سربازان ایران اسلامی در سنگر دیپلماتیک عزم خود را برای تداوم این حرکت در مسیر دشوار و پیچیده و در عین حال با افقی روشن و امیدوار کننده در مسیر توسعه همه جانبه کشور جزم کرده‌اند.
 
ظریف با اشاره به وجود چالش‌ها و در عین حال فرصت‌های پیش روی کشور در عرصه منطقه‌ ای و بین‌المللی خاطرنشان کرد: دستگاه دیپلماسی در کنار دیگر دستگاه‌های کشور در عرصه‌های مختلف به خصوص در عرصه اقتصاد مقاومتی هماهنگ و هم‌سو با دولت حرکت و در جهت گشایش بیش از پیش فضای تعامل سازنده با جهان برای تحقق منافع ملی کشور گام برمی‌دارد.
 
در این جلسه معاونان حوزه‌های مختلف منطقه‌ ای وزارت خارجه در حوزه‌های عربی و آفریقا، اروپا و آمریکا و آسیا و اقیانوسیه و هم‌چنین معاون حقوقی و بین‌المللی جمع‌بندی دو روز نشست حوزه‌های منطقه‌ ای و موضوعی با حضور رییسان نمایندگی‌ها و مدیران وزارت امور خارجه درباره تحولات داخلی، منطقه‌یی، دوجانبه، حقوقی و بین‌المللی به‌ویژه در ارتباط با جمهوری اسلامی ایران را در نشست ارائه کردند.