ترکیه یکبار دیگر کشتی‌های کمک‌رسان به غزه می‌فرستد

یک گروه کمک‌رسان در ترکیه امروز (دوشنبه) اعلام کرد، چهار سال پس از حمله نیروهای اسرائیلی به کشتی مرمره آبی، چند کشتی به سمت غزه اعزام می‌کند تا محاصره این منطقه توسط رژیم صهیونیستی را به چالش بکشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، بنیاد کمک‌های بشردوستانه ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، اعضای ائتلاف فعالان حامی فلسطین از 12 کشور روز گذشته در استانبول دیدار کرده و تصمیم گرفتند تا هیاتی را برای اعزام به فلسطین آماده کنند. این اقدام در پی تهاجم اخیر اسرائیل به نوار غزه صورت گرفته است.

در ادامه این بیانیه آمده است: "ائتلاف ناوگروه آزادی" این مساله را تایید کرده که جامعه مدنی مسئول به چالش کشیدن محاصره غزه توسط اسرائیل است. البته این مساله توسط سخنگوی این گروه تایید نشده است و این گروه قرار است روز سه‌شنبه کنفرانسی را تشکیل دهد.

در جریان حمله نیروهای اسرائیلی به کشتی مرمره آبی در سال 2010، 9 شهرونده ترکیه در آب‌های بین‌المللی کشته شدند و پس از آن روابط میان آنکارا و تل‌آویو تیره و تار شد تا آنکه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به صورت رسمی از دولت ترکیه به خاطر این حمله عذرخواهی کرد.

انتهای پیام

کد N439261