انتخابات ریاست جمهوری ترکیه یک کشته و چندین زخمی برجای گذاشت

انتخابات

تهران - ایرنا - انتخابات دیروز (یکشبنه) ریاست جمهوری ترکیه که با پیروزی ˈرجب طیب اردوغانˈ به پایان رسید، یک کشته و چندین زخمی برجای گذاشت.

اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه ، به عنوان اولین رییس جمهوری به طور مستقیم توسط مردم این کشور انتخاب شد.

اردوغان با کسب 51.6 درصد آرا در دور اول انتخابات از سوی رای دهندگان ترکیه به عنوان رییس جمهوری این کشور برگزیده شد.

ˈاکمل الدین احسان اوغلوˈ و ˈصلاح الدین دمیرتاشˈ دو نامزد دیگر این انتخابات 38.5 و 8.90 درصد آرا را به خود اختصاص دادند.

به گزارش ایرنا، در جریان انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در استان ˈعثمانیهˈ در جنوب این کشور یک جوان 20 ساله پس از انداختن رای خود به صندوق رای توسط فرد ناشناس هدف گلوله قرار گرفت و پیش از انتقال به بیمارستان، جان خود را از دست داد.

ˈاورهان گولشن ˈ نماینده حزب حاکم ˈعدالت و توسعهˈ نیز توسط هواداران حزب ˈدمکراتیک خلقهاˈ در شهر ˈوان ˈ مورد حمله قرار گرفت و مجروح شد .

افزون بر آن ˈعارف یلدیزˈ رییس استانی حزب ملی گرای ˈحرکت ملی ˈ در شهر ˈمالاتیاˈ مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت و یکی از همراهان وی مضروب شد.

در شهر ˈآدانا ˈ در نزدیکی مرز سوریه نیز در نزاع بین هواداران دو نامزد شرکت کننده در انتخابات ، شش نفر زخمی شدند که حال یکی از آنان وخیم گزارش شده است.

بر این اساس ، بین هواداران نامزدهای مختلف در استان ˈشانلی عرفاˈ نیز درگیری هایی صورت گرفت که پلیس هفت نفر را بازداشت کرد.

در منطقه ˈمرادیهˈ در استان وان نیز یکی از هواداران حزب حرکت ملی توسط هواداران حزب حاکم عدالت و توسعه با چاقو مورد حمله قرار گرفت .

خاورم ** 230**1651
کد N438467