دو پاکستانی در تیراندازی نیروهای مرزی هند کشته شدند

هند,تنش های مرزی

اسلام آباد - ایرنا - تیراندازی نیروهای مرزی هند به سمت خاک پاکستان در صبح امروز (دوشنبه) ، منجر به جان باختن دو شهروند پاکستانی و مجروح شدن سه نفر دیگر شد.

به گزارش ایرنا ،تازه ترین تنش مرزی بین پاکستان و هند در شرایطی رخ داده است که مردم پاکستان خود را برای برگزاری جشن فرا رسیدن شصت و هشتمین سال روز استقلال این کشور از هند، در روز پنجشنبه هفته جاری آماده می کنند.

پاکستان همه ساله روز 14 آگوست ( 23 مرداد) را به مناسبت روز استقلال این کشور جشن می گیرد.

منابع نظامی پاکستان اعلام کردند: حادثه تیراندازی صبح امروز نیروهای هندی در منطقه مرزی ˈچارواˈ واقع در شهر ˈسیالکوتˈ ایالت پنجاب در شمال شرقی پاکستان رخ داد.

براساس این گزارش، نیروهای مرزی هند شب گذشته نیز مناطق مرزی در محدوده خاک پاکستان در شرق این کشور را مورد هدف قرار دادند.

تیراندازی امروز در مرز هند و پاکستان در حالی صورت گرفت که دولت پاکستان روزهای اخیر به نشانه حسن نیت ، یک مرزبان هندی را که به خاطر ورود غیرقانونی به این کشور بازداشت شده بود، به نیروهای هندی تحویل داد.

ارتش پاکستان دیروز (یکشنبه) اعلام کرد جسد یک شهروند پاکستانی را که چند روز پیش به ضرب گلوله مرزبانان هندی کشته شده بود، از نیروهای این کشور تحویل گرفته است.

کارشناسان می گویند در شرایطی که دولت های جدید اسلام آباد و دهلی نو تلاش های تازه ای را برای بهبود بخشیدن به روابط پرتنش دو کشور و از سرگیری مذاکرات برای عادی سازی روابط آغاز کرده اند، حوادث اخیر در مرزهای دو کشور ، ازسرگیری گفت وگوها میان دو همسایه را به طور جدی تحت الشعاع قرار داده است.

آساق* 1*272*274*1723 *1446
کد N438219