میرلوحی: به نام مهرورزی و عدالت، بیت‌المال را حیف و میل کردند

دولت,قوه قضاييه,فساد

معاون پارلمانی وزیر کشور در دولت هشتم با اشاره به صراحت بیان رئیس‌جمهور در مورد عملکرد دولت گذشته در سخنان اخیر در شهرکرد، گفت: عدالت، انصاف و حقوق مردم اقتضا می‌کند که مشخص شود چه هزینه‌هایی به خاطر برخی اشتباهات به جیب مردم تحمیل شده است.

محمود میرلوحی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نبود احزاب فراگیر در کشورمان اشاره کرد و افزود: به خاطر نبود احزاب واقعی شاهدیم که مسئولان پس از کنار رفتن از مسئولیتشان دیگر پاسخگوی اقدامات خود نیستند و بعد از رفتنشان با ابزار تبلیغاتی شکست خود را موفقیت نشان می‌دهند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه "دولت آقای روحانی زمانی روی کار آمد که با باتلاقی پرمخاطره از بحران‌ها روبرو شد"، خاطرنشان کرد: این در حالی بود که تا دو روز قبل از آن، دولت آقای احمدی‌نژاد بحران‌ها را انکار می‌کرد و معتقد بود کشور در حال رشد است.

وی با اشاره به اینکه "روی کارآمدن دولت یازدهم با رأی مردم با توجه به ابعاد بحران‌هایی که در کشور به وجود آمده بود برای همه پیام داشت"، اظهار کرد:‌ همراهان و طرفداران دولت آقای احمدی‌نژاد همچنان با تریبون‌ها و ابزار تبلیغاتی که در دست دارند به ادعاهای خود ادامه می‌دهند و می‌گویند صد روز گذشته است پس چرا دولت رکود و تورم را حل نمی‌کند، در حالیکه این مشکلات طی هشت سال دولتی که در اختیار آنها بود بوجود آمده است. بر همین اساس امروز می‌بینیم که از بی‌بی‌سی هم دموکرات‌تر شده‌اند و در تریبون‌هایشان جلوتر از همه انتقاد از عملکرد دولت منتخب مردم می‌پردازند.

میرلوحی با بیان اینکه "رئیس‌جمهور در خط مقدم مشکلات قرار دارد و در واقع کاملاً با مسائل درگیر است"، گفت: البته من از جمله افرادی هستم که دلم می‌خواهد آقای رئیس‌جمهور همواره آرامش خود را حفظ کند و با روحیه همیشگی سخن بگوید اما واقعیت این است که عده‌ای حد و مرز نمی‌شناسند. آمارها نشان می‌دهد که در هشت سال گذشته کشور ورشکست شده است اما آنها همچنان بر حرف خود پافشاری می‌کنند. پس طبیعی است که رئیس‌جمهور حق داشته باشند صبرش تمام شود.

وی درباره عملکرد قوای قضائیه و مقننه در مواجهه با پرونده فسادها در دولت گذشته، تصریح کرد: مگر می‌شود دستگاه‌های نظارتی از اتفاقات رخ داده خبر نداشته باشند؟ چطور ادعا می‌شود که از اقدامات بابک زنجانی بی‌خبر بوده‌اند؟ مگر می‌شود این همه موانع و مشکلات در کشور وجود داشته باشد و دستگاه‌های نظارتی بگویند آنها را ندیده‌اند؟ باید در برابر چشم‌پوشی‌هایشان پاسخگو باشند چون آن زمان می‌گفتند دولت امام زمان(عج) است و مصلحت نیست زیرسوال برود و الان هم می‌گویند مصلحت نیست دولت گذشته را تخریب کنیم، چراکه به معنای زیر سوال رفتن نظام است اما خودشان زمانی که روی کار آمدند 25 سال گذشته نظام را زیرسوال بردند و این نشان‌دهنده رفتار تبعیض‌آمیز آنهاست.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پایان خاطرنشان کرد: آنها که ریاکارانه بهترین نیروهای انقلاب و امام(ره) را محکوم کرده‌اند، باید عملکردشان در تاریخ روشن و مشخص شود که به نام مهرورزی و عدالت اجتماعی چه‌ها کردند و واقعیت است که باید از حیف‌ و میل بیت‌المال در سال‌های گذشته صحبت شود.

انتهای پیام

کد N438102