روحانی: دولت نشان داد مشکلات با تدبیر و اتحاد قابل حل است

سفرا

تهران- ایرنا- رییس جمهوری گفت: دولت تدبیر و امید در 12 ماه گذشته نشان داد گرچه مشکلات کشور بسیار زیاد و در برخی موارد عمیق و ساختاری است اما با تدبیر، اتحاد و محاسبه دقیق قابل حل و فصل است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» در نخستین گردهمایی سالانه سفرا و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور افزود: شاید ارایه آمار و ارقام در سیاست خارجی، فرهنگی و اجتماعی کمی مشکلات تر باشد اما در بخش اقتصادی ارایه آمار ساده تر و راحت تر است.

وی تصریح کرد: مردم در انتخابات 24 خرداد 92 بسیار زیرکانه ، آگاهانه با در نظر گرفتن شرایط داخلی و جهانی دولتی را برگزیدند و راهی را پیش پای مسوولان گذاشتند.

رییس دولت تدبیر و امید یادآور شد: مردم ایران در انتخابات 24 خرداد 92 به ما گفتند که ما از افراط گریزان هستیم و به اعتدال پناه آوردیم.

روحانی ادامه داد: مردم به ما گفتند تقابل را نمی پذیریم و در پی تعامل سازنده با جهان هستند، مردم به ما گفتند اختلافات بی جهت و بی پایه را نمی پذیریم.

وی تاکید کرد که قدرت همه ما از مردم است و اگر قدرت داخلی و انسجام نباشد هیچ قدرتی قادر نییست در سیاست خارجی و در برابر بیگانگان از موضع قدرت صحبت کند.

وی افزود: مردم از منطق و موضع شجاعانه و مدبرانه با در نظر گرفتن منافع بلند مدت حرکت خود را آغاز کردند.

به گزارش ایرنا، گردهمایی سفرا و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (دوشنبه) با حضور رییس جمهوری در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امورخارجه کار خود را آغاز کرد.

سیام.1336
کد N437598