خالد مشعل آتش بس دائمی را منوط به لغو محاصره غزه دانست

خالدمشعل,آتش بس

تهران - ایرنا - خالد مشعل رییس دفتر سیاسی جنبش حماس اعلام کرد: هرگونه آتش بس دائمی باید به لغو محاصره غزه بیانجامد.

به گزارش ایرنا، وی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه خاطرنشان کرد که آتش بس از جمله راه هایی است که می تواند موفقیت مذاکرات و یا تسهیل ورود کمک های بشردوستانه به نوار غزه را درپی داشته باشد.

خالد مشعل در عین حال هدف اصلی را برآورده شدن خواسته های فلسطینیان و پایان دادن به محاصره غزه دانست و گفت در این باره هیچ کوتاهی صورت نخواهد گرفت.

این در حالی است که رسانه های خبری لحظاتی پیش از موافقت جنبش حماس و مقام های رژیم صهیونیستی با آتش بس 72 ساعته در غزه و از سرگیری مذاکرات خبردادند.

در همین راستا جنبش مقاومت اسلامی حماس با آتش بس جدید در غزه و ازسرگیری مذاکرات موافقت و در عین حال اعلام کرد که هرگونه آتش بس پایدار باید با لغو محاصره غزه همراه باشد.

مقام های رژیم صهیونیستی نیز آتش بس جدید را پذیرفته و گفته اند اگر آتش بس ادامه یابد، مذاکره کنندگان اسرائیلی روز دوشنبه به قاهره پایتخت مصر باز می گردند.

از سوی دیگر تلویزیون دولتی مصر نیز به نقل از یک منبع فلسطینی گفت که گروه های فلسطینی روز یکشنبه با آتش بس 72 ساعته جدید در غزه موافقت کرده اند.

وزارت امور خارجه مصر پیشتر در بیانیه ای اعلام کرده بود که مصر از اسرائیل و فلسطینیان خواسته است با اجرای آتش بس 72 ساعته جدید در غزه از ساعت 21 روز یکشنبه به وقت گرینویچ موافقت کنند تا زمینه برای ازسرگیری مذاکرات صلح فراهم شود.

رژیم صهیونیستی جمعه گذشته با پایان یافتن آتش بس 72 ساعته در غزه، گروه مذاکره کننده اش را از مصر فراخواند.

تهاجم رژیم صهیونیستی علیه ساکنان بی دفاع غزه تاکنون حدود 2 هزار فلسطینی را شهید و هزاران نفر را زخمی و آواره کرده است.

رژیم صهیونیستی بامداد سه شنبه هفدهم تیرماه (هشتم ژوئیه 2014) حملات هوایی علیه غزه را آغاز کرد.

نوار غزه با 40 کیلومتر طول و 10 کیلومتر عرض در کنار دریای مدیترانه واقع شده و با مصر و اسرائیل هم مرز است. در این منطقه یک میلیون و 700 هزار نفر زندگی می کنند.

**مترجمام**1480** 3404
کد N437443