سخنگوی کمیسیون بهداشت در گفتگو با مهر:

موسسه استاندارد و معاونت غذا و دارو مصرف پالم در شیر را منتفی دانستند

مجلس

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موسسه استاندارد و معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت مصرف روغن پالم در شیر را منتفی اعلام کردند گفت: این دو سازمان متعهد شدند تا روز سه شنبه اسامی کارخانه های خاطی که مورد نظر وزارت بهداشت بود را اعلام کند در غیر این صورت با وزارت بهداشت به دلیل اعلام اخبار کارشناسی نشده برخورد جدی خواهد شد.

محمد حسین قربانی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر در خصوص جلسه امروز کمیسیون بهداشت با مسئولان موسسه استاندارد و معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت گفت: 50 درصد روغن مصرفی در کشور روغن پالم است که شامل روغن های سرخ کردنی و روغن های جامد می باشد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: لبنیات مجوز استفاده از روغن پالم را ندارد به همین دلیل کمیسیون بهداشت این موضوع را مورد بررسی قرار داد.

وی اظهار داشت: موسسه استاندارد و معاونت غذا و دارو گزارش دادند که مصرف روغن پالم در شیر منتفی است. در بعضی کارخانه ها به ندرت استفاده شده که به زودی نام آنها اعلام خواهد شد.

قربانی افزود: سازمان استاندارد و معاونت غذا و دارو متعهد شدند تا روز سه شنبه اسامی کارخانه هایی که روغن پالم در شیر و صنایع لبنی استفاده می کنند را اعلام کنند.

وی ادامه داد: اعلام وزارت بهداشت مبنی بر استفاده از روغن پالم و صنایع لبنی موجب کاهش سرانه مصرف لبنیات شد که این امر به ضرر سلامت جامعه است و هم ضرر و زیان زیادی را متوجه کارخانه ها کرده است.

وی تاکید کرد: در صورتی که معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت اسامی کارخانه های خاطی را اعلام نکند کمیسیون بهداشت مجلس با وزارت بهداشت برخورد جدی خواهد کرد زیرا پیش از آنکه خطا و اشتباهی برای آنها مسجل شود با اعلام عمومی آن موجب نگرانی جامعه و کاهش سرانه مصرف لبنیات شدند.