عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

لایحه خروج غیرتورمی از رکود حاکی از استنباط دقیق دولت از وضع اقتصادی کشور است

کمیسیون برنامه

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت : لایحه دولت در زمینه خروج غیر تورمی از رکود نشان می دهد که دولت استنباط دقیقی از وضعیت اقتصادی کشور دارد.

ˈعلی محمد احمدیˈ امروز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با بیان اینکه دولت در ثبات بخشی به وضعیت اقتصادی موفق عمل کرد، گفت: عملکرد دولت از نظر اقتصادی تا حدودی موفقیت آمیز بوده است اما باید در نظر داشته باشیم که دولت تا زمان استقرار و ثبات به عرصه اقتصادی باید دریافتی از وضع موجود داشته باشد.

وی یادآور شد: دولت در زمینه بستر سازی و اصلاحات اقتصادی در گام اول موفق شد تورم را مهار کند و با وجود اینکه در بخش رشد اقتصادی برنامه مدونی نداشت اما شاهد حرکت به سمت رشد اقتصادی هم بودیم.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: لایحه ای که دولت به منظور خروج از تورم ارائه کرده است گام دوم دولت در این زمینه محسوب می شود.

به گفته وی، لایحه ای که به منظور خروج غیر تورمی از رکود توسط دولت در دست ارائه است به این معناست که دولت استنباط دقیقی از وضعیت اقتصادی کشور دارد اما باید در اجرا دید که می تواند این سیاست ها را اجرایی کند یا نه.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: در واقع دولت در زمینه ثبات سازی موفق عمل کرده اما در زمینه تحرک بخشی، باید جدی تر اقدام کند.

سیام(4)**2021**1449
کد N437259