خسارات سنگین قبرس از تحریم محصولات کشاورزی توسط روسیه

قبرس,تحریم

آتن- ایرنا- خسارات قبرس از تحریم محصولات کشاورزی اتحادیه اروپا توسط روسیه برای اقتصادی بحرانی این کشور، بسیار سنگین است

به گزارش ایرنا از آتن، خبرگزاری رسمی قبرس( سینا) از نیکوزیا گزارش داد:خسارات قبرس از تحریم محصولات کشاورزی اتحادیه اروپا از سوی روسیه، برای اقتصاد بحرانی قبرس بسیار سنگین است.

براساس این گزارش،رییس اتحادیه صادر کنندگان محصولات کشاورزی قبرس جنوبی( بخش یونانی نشین) اعلام کرد که بیش از 61 درصد کل صادرات کشاورزی این کشور به روسیه تا پیش از شروع تحریم های محصولات کشاورزی کشورهای عضو اتحادیه اروپا توسط روسیه صادر می شده است.

براساس گزارش خبرگزاری رسمی قبرس ،در حالیکه قبرس جنوبی با مشکلات مالی جدی دست و پنجه نرم می کند و مردم این کشور با دشواری وبه رو هستند و درآمد از منابع کشاورزی امید این کشور را افزایش می داد، با شروع تحریم محصولات کشاورزی کشور های اتحادیه اروپا از سوی روسیه، این امید به یاس مبدل شده است.

بر اساس اعلام اتحادیه صادر کنندگان قبرس، مجموع صادرات قبرس به روسیه در سال 2013 میلادی 22 میلیون یورو بود که از این مبلغ 13 میلیون و 500 هزار یورو را صادرات انواع میوه و دیگر تولیدات کشاورزی تشکیل می داده است.

براین اساس، با برنامه ریزی هایی به عمل آمده قرار بود صادرات تولیدات کشاورزی به روسیه افزایش چشمگیری داشته باشد اما با شروع تحریم های محصولات کشاورزی اتحادیه اروپا توسط روسیه ، نه تنها صادرات محصولات کشاورزی قبرس غیرممکن ، بلکه این کشور متحمل ضررهای جبران ناپذیری خواهد شد.

اروپام**462**1010
کد N436923