واكنش همسر تاجزاده به اظهارات اخیر علاءالدین بروجردی

سیاست داخلی

تاجزاده که پس از شش ماه توانستند هفته گذشته دختر و خواهر خود را ملاقات کند، اعلام کرد به هیچ وجه مایل نیست پدر و مادر و فرزندش را از پشت شیشه ملاقات کند و از طریق تلفن کابین صدایشان را بشنود و ملاقات حضوری را حق خود و خانواده‌اش دانست.

همسر مصطفی تاجزاده نسبت به اظهارات اخیر رئیس كمیسیون امنیت ملی واكنش نشان داد.

فخرالسادات محتشمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اظهارات اخیر علاء‌الدین بروجردی در گفت‌وگو با یكی از رسانه‌ها كه به نقل از یکی از مقامات قضایی گفته بود که خانواده آقای تاجزاده برای ملاقات مشكلی ندارد و در یك سوئیت با امكانات نگهداری می‌شود، گفت: دادستان درست می‌گوید. آقای تاجزاده چند سال است در بند نسوان سابق (متادون اسبق) است که اگر کف‌خواب‌ها را در نظر نگیریم جای 20 نفر است.

وی ادامه داد: امکاناتی در اختیار آقای تاجزاده است که در اختیار زندانیان دیگر نیست و به همین جهت باید به وی لطف كرده و به جای دادن امکانات، تاجزاده را به بند 350 ببرند تا این امکانات میان 20 نفر بلکه بیشتر توزیع شود و کمی از مشکلات مسئولین زندان اوین که دچار کمبود جا برای زندانیان هستند، کم شود.

همسر مصطفی تاجزاده با اشاره به قوانین سازمان‌ زندان‌ها تصریح كرد: طبق آیین‌نامه سازمان زندان‌ها، زندانی‌ها باید به تلفن عمومی و حتی تلفن همراه دسترسی داشته باشند و ملاقات کابینی با همه بستگان درجه یک و ملاقات حضوری به طور منظم باید باشد.

محتشمی‌پور افزود: آقای تاجزاده که پس از شش ماه توانستند هفته گذشته دختر و خواهر خود را ملاقات کند، اعلام کرد به هیچ وجه مایل نیست پدر و مادر و فرزندش را از پشت شیشه ملاقات کند و از طریق تلفن کابین صدایشان را بشنود و ملاقات حضوری را حق خود و خانواده‌اش دانست.

وی دلیل این امر را مشكلاتی روحی دانست كه ممكن است برای خانواده همسرش ایجاد شود.

کد N436242