نگرانی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی درباره حضور صلح بانان بین المللی در غزه

غزه 93,رژیم صهیونیستی

تهران- ایرنا- روزنامه ˈجروزالم پستˈ چاپ فلسطین اشغالی با انتشار سند هفت برگی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، نگرانی این وزارتخانه را از موافقت با حضور صلح بانان در غزه را پس از برقراری آتش بس فاش کرد.

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری ˈالشرق الاوسطˈ، جروزالم نوشت: وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در این سند طرح هایی را نیز به عنوان جایگزین حضور صلح بانان بین المللی در نوار غزه پس از برقراری آتش بس ارائه کرده است.

به نوشته جروزالم پست، فلسطینیان طرح حضور نیروهای چند ملیتی در کرانه باختری و عقب نشینی نیروهای اسراییل (رژیم صهیونیستی) از این منطقه را ارائه کرده بودند.

این روزنامه صهیونیستی درباره چرایی مخالفت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با استقرار نیروهای بین المللی در نوار غزه، احتمال اقتضای حضور نیروی مشابه در کرانه باختری را مطرح کرد و افزود: اسرائیل باید این امر را هم در نظر بگیرد که حضور صلح بانان بین المللی در غزه به کاهش آزادی عمل ارتش در این منطقه منجر می شود.

جروزالم پست می نویسد: حضور صلح بانان بین المللی در غزه همچنین باعث می شود که جامعه بین الملل و حتی اسرائیل جنبش حماس را به رسمیت بشناسند، زیرا این حضور مستلزم توافق با حماس است و موافقت اسرائیل با این امر، نوعی رابطه روزانه با این جنبش را اقتضا خواهد کرد.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی، حضور صلح بانان بین المللی در غزه، همچنین خطر دائمی برخورد میان اسرائیل و هر یک از کشورهای شرکت کننده در این ماموریت را دربر دارد.

رسانام** 1453**7074**1275
کد N436055