با مصوبه مجلس؛

محدودیت تعداد فرزندان برای بیمه تامین اجتماعی و حق اولاد برداشته شد

مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده ای از طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور محدودیت تعداد فرزندان در پرداخت بیمه تامین اجتماعی، حقوق را برداشتند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی جزئیات طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

بر این اساس نمایندگان با تصویب ماده ای از این طرح مقرر کردند موارد آموزشی و ضروری در راستای حفظ سلامت والدین و کدک از شمول این قانون مستثنی است.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف است مصادیق این ماده و تبصره ماده یک مربوط به تعیین موارد تهدید سلامت را ظرف سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون تدوین و ابلاغ کند.

علاوه بر این با تصویب ماده دیگری وزارت بهداشت موظف شد مدیریت برنامه سلامت باروری و فرزندآوری را در راستای اجرای سیاست های کلی جمعیت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری استمرار دهند و آن را بهبود بخشد.

همچنین بر اساس ماده دیگری دولت مکلف شد از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون عبارت «حداکثر سه فرزند» را از قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت و قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون تنظیم خانواده و جمعیت و قانون اصلاح تنظیم خانواده و جمعیت و قانون تامین خدمات درمانی مستخدمین دولت حذف کند.