ایجاد اتاق عملیات مشترک ارتش عراق و پیشمرگ‌ها/ادامه محاصره 300 خانواده ایزدی در موصل

عراق,داعش

سخنگوی ارتش عراق از ایجاد اتاق عملیات مشترک میان ارتش و پیشمرگ‌ها برای مقابله با گروه داعش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المسله، قاسم عطا، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد که اتاق عملیات مشترکی میان ارتش و نیروهای پیشمرگ برای مقابله با گروه "دولت اسلامی" (داعش) ایجاد شده است و جنگنده‌های ارتش و نیروهای هوایی همچنان به ارائه کمک‌های بشردوستانه به شهروندان در منطقه "سنجار" ادامه می‌دهند.

در همین راستا، منابع امنیتی اعلام کردند که نیروهای ارتش عراق موفق شدند 40 تن از اعضای داعش را در منطقه "الدجیل" واقع در استان صلاح‌الدین به هلاکت برسانند.

به گزارش منبع مذکور، دستگاه‌های امنیتی تجهیزات نظامی و فنی بیشتری را در پایگاه "اسپایکر" مستقر کرده و آماده آزادسازی کامل بقیه مناطق استان صلاح‌الدین هستند.

شورای استانداری بابل نیز اعلام کرد که نیروهای ارتش موفق شدند 11 تن از اعضای داعش را به هلاکت رسانده و تجهیزات آن‌ها را منهدم کنند.

همچنین نیروهای امنیتی به پادگان آموزش نظامی اعضای داعش در منطقه "جرب الصخر" دست یافتند.

همچنین سازمان اطلاعات نظامی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگنده‌های ارتش عراق موفق شدند یکی از پایگاه‌های گروه داعش در موصل را هدف قرار دهند که موجب کشته شدن یکی از رهبران اصلی داعش و منهدم شدن تعداد زیادی از تجهیزات آن‌ها شد.

وزارت دفاع عراق نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش این کشور موفق شد حمله تروریستی داعش به استان دیالی را ناکام گذاشته و کوه‌های "حمرین" را از تروریست‌ها پاکسازی کند.

از سوی دیگر، منابع امنیتی در استان الانبار اعلام کردند که نیروهای امنیتی توانستند کنترل مرکز پلیس و شورای محلی منطقه "الوفا" واقع در غرب الانبار را در دست بگیرند.

به گزارش منابع کرد، 20 تن از افراد مسلح در حملات جنگنده‌های آمریکایی به تجمع گروه داعش در مرزهای میان موصل و اربیل کشته و 55 تن دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر، شاهدان عینی در عراق اعلام کردند که گروه داعش بیش از 300 خانواده ایزدی را تهدید کرده میان اسلام و کشته شدن باید یکی را انتخاب کنند.

به گزارش شاهدان عینی، گروه داعش این 300 خانواده را در سه روستا در استان موصل محاصره کرده است.

در همین راستا یک منبع رسمی نیز اعلام کرد که امان گزارشات منتشر شده در خصوص اینکه جنگنده‌های آمریکایی از خاک اردن برای هدف قرار دادن مواضع داعش استفاده می‌کنند، تکذیب و اعلام کرد که اردن هیچ ارتباطی با حوادث عراق ندارد چرا که این رخدادها مسائلی داخلی هستند.

انتهای پیام

کد N435842