در سخنانی پیش از برگزاری انتخابات،

اردوغان متعهد به ایجاد ترکیه‌ای جدید و قوی شد

نخست‌وزیر ترکیه در آخرین راهپیمایی گسترده انتخاباتی خود پیش از آغاز انتخابات ریاست جمهوری در این کشور، ده‌ها هزار تن از حامیانش را با تعهد نسبت به ایجاد یک ترکیه جدید و قوی به وجد آورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، "رجب طیب اردوغان"، نخست وزیر ترکیه در آخرین سخنراین پیش از انتخابات ریاست جمهوری گفت: به خواست خدا یک ترکیه جدید ایجاد می‌شود. یک ترکیه قوی و مستحکم بار دیگر از خاکسترهای باقی ماند‌ه‌اش بیرون می‌آید.

این راهپیمایی در شهر کونیا برگزار شد که به عنوان پایگاه حزب حاکم عدالت و توسعه محسوب می‌شد و اردوغان از اوایل ژوئیه سال جاری میلادی 30 نشست انتخاباتی گسترده در جاهای مختلف این شهر برگزار کرده است.

انتخابات ریاست جمهوری ترکیه امروز (یکشنبه) آغاز شده و این نخستین بار است که رئیس جمهوری این کشور به طور مستقیم انتخاب می‌شود.

اردوغان در آخرین راهپیمایی خود متعهد شد تا استانداردهای دموکراتیک و سوابق ا قتصادی ترکیه را برای ایجاد یک رهبر جهانی و قدرت جهانی افزایش دهد.

در نظرسنجی که اخیرا صورت گرفته آمده است که اردوغان احتمالا با 57 درصد آراء پیروز دور اول انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود.

اردوغان در شهر کونیا گفت: شما سوم نوامبر سال 2002 میلادی حزب عدالت و توسعه که متعلق به مردم است را انتخاب کردید و در روز انتخابات نیز رئیس جمهور مردمی را انتخاب می‌کنید. اگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شوم سیاست خارجه ترکیه مبتکرانه‌تر خواهد شد. ما مدافع عدالت در جهان خواهیم بود.

انتهای پیام

کد N435797