قائم مقام وزیر کشور: در محیط‌ های اجتماعی افراد با رعایت ضوابط و شرایط فعالیت می کنند

ایسنا نوشت:

قائم مقام وزیر کشور در حوزه امور اجتماعی و فرهنگی، گفت: اگر زنان و مردان در محیطی کنار هم کار می‌کنند به معنای این نیست که فعالیت آنها خلاف قانون، شرع و غیرت دینی است.

مرتضی میرباقری در رابطه با جداسازی پرسنل زن و مرد در شهرداری، گفت: این شرایط برای کارمندان فراهم شده تا کار بهتر انجام شود و هر شرایطی که باعث تسهیل امور باشد، مورد توجه قرار می‌گیرد.

او گفت: اما اینکه آیا این امر واجب، ضروری و یا قانونی باشد و یا خلاف آن در جایی اتفاق نیفتاد باید بگویم که قانون رسمی در این حوزه وجود ندارد.

قائم مقام وزیر کشور در حوزه امور اجتماعی و فرهنگی با بیان اینکه بسیاری از اداره‌ها حتی خود شهرداری در سال‌های قبل چنین ضرورتی را برای محیط کاری نداشته است، گفت: ابلاغیه‌ای که شهرداری نسبت به آن استناد کرده است، مربوط به سال‌های قبل می‌شود. آنچه که در ادارات می‌گذرد، این است که حضور زنان در کنار مردان در ضوابط و قوانین و چارچوب‌های رسمی و شرعی است البته برخی فضاهای اجتماعی مانند برخی بیمارستان‌ها ایجاب می‌کند که زنان در بخش‌های مستقل فعالیت کنند.

میرباقری در ادامه گفت: در محیط‌ های اجتماعی افراد با رعایت ضوابط و شرایط کاری محیط فعالیت خود را انجام می‌دهند و ناهنجاری اساسی در این زمینه وجود ندارد.

 

23231

 

کد N435698