با تصویب مجلس؛

اسکان و اشتغال اشخاص در حریم اماکن و تاسیسات طبقه بندی شده با رعایت الزامات قانونی بلامانع است

اماکن,مصوبه

تهران - ایرنا - نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند: اسکان و اشتغال اشخاص حقیقی و حقوقی و اتباع بیگانه که اقامت آنان در حریم امنیتی ناقض امنیت اماکن و تاسیسات طبقه بندی شده نباشد با رعایت الزامات قانونی بلامانع است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، جلسه علنی امروز (یکشنبه)، مجلس شورای اسلامی پس از دو هفته تعطیلات تابستانی تشکیل شد.

نمایندگان در این جلسه به بررسی لایحه تعیین حفاظتی - امنیتی اماکن و تاسیسات کشور اعاده شده از سوی شورای نگهبان پرداختند و آن را بررسی و اصلاح کردند.

گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بررسی این لایحه تبصره ماده 5 آن را برای تامین نظر شورای نگهبان حذف کرد اما امروز نمایندگان مجلس با حذف آن مخالفت و آن را اصلاح کردند.

با تصویب نمایندگان مجلس در ماده 5، دستگاه های اجرایی می توانند پس از تعیین و تصویب حریم برای برقراری امنیت با توجه به وضعیت املاک مجاور، پس از تامین حقوق شرعی و قانونی مالکان به صورت نقدی حسب موازین قانونی اقدام کنند.

براساس تبصره این ماده، اسکان و اشتغال اشخاص حقیقی و حقوقی و اتباع بیگانه که اقامت آنان در حریم امنیتی، ناقض امنیت اماکن و تاسیسات طبقه بندی شده نباشد با رعایت الزامات قانونی بلامانع است.

از مجموع 229 نماینده حاضر در جلسه، 180 نماینده به اصلاح تبصره ماده 5 رای موافق، 7 نماینده رای مخالف و 10 نماینده رای ممتنع دادند.

سیام**2021**9132**1336
کد N435543