تعهد اولاند بر ارسال کمک‌های بشردوستانه به عراق

رئیس جمهوری فرانسه گفت: پاریس اولین کمک بشردوستانه خود را به ده‌ها هزار عراقی که اکثرا مسیحیان محاصره توسط داعش هستند، ارسال کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد: پاریس با پیوستن به اقدامات آمریکا و انگلیس برای حمایت از غیرنظامیان نخستین کمک بشردوستانه خود به عراق را ارسال کرده و متعهد می‌شود تا در کنار قربانیان غیرنظامی اقدامات خصمانه داعش بایستد.

اولاند در اطلاعیه رسمی که توسط دفتر ریاست جمهوری فرانسه منتشر شد تصمیم کشورش را برای درخواست از جامعه بین‌المللی و شرکای اروپایی به منظور انجام اقدامات فوری در راستای رسیدگی به نیازهای فوری بشردوستانه مردم عراق ابراز کرد.

اولاند در تماسی تلفنی با باراک اوباما، همتای آمریکایی خود درباره دوره‌های همکاری‌هایشان برای کمک به نیروهایی که با شبه‌نظامیان داعش در حال مبارزه هستند و همچنین در رابطه با تامین کمک‌های فوری برای مردم در معرض خطر مذاکره کرد.

ده‌ها هزار آواره عراقی با امید دستیابی به منطقه کردستان در شمال عراق به کوهستان‌ها فرار کرده اما در آنجا بدون آب و غذا گیر افتاده‌اند.

انتهای پیام

کد N435446