گزارش پنتاگون در مورد دومین روز عملیات نظامی امریکا در عراق

عراق,پنتاگون

تهران ، ایرنا - پنتاگون اعلام کرد : نیروهای امریکا روز شنبه در دومین روز عملیات نظامی خود در عراق به حملات هوایی بیشتری در شمال این کشور در دفاع از آنچه که غیر نظامیان ایزیدی خوانده شد، دست زده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن ، باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا طی هفته جاری اعلام کرد که وی مجوز حملات هوایی امریکا در عراق را صادر کرده و بخشی از اهداف این حملات رفع محاصره ارتفاعات سنجار است که نیروهای داعش در گوشه و کنار بسر می برند و گفته می شود هزاران پناهنده غیر نظامی از اقلیت مذهبی ایزیدی را تهدید به مرگ کرده اند.

فرماندهی مرکزی ارتش امریکا که خاورمیانه را پوشش می دهد در بیانیه ای گفت : نخستین حمله هوایی ساعت 11:20 دقیقه به وقت واشنگتن به کمک ترکیبی از جت های جنگنده و پهپادها انجام شده است.

به گفته این فرماندهی ، در این حمله دو نفربر زرهی داعش که در حال شلیک به سمت غیر نظامیان ایزیدی در نزدیکی سنجار بود هدف قرار گرفت و یکی از دو خودروی داعش منهدم شده است .

بیست دقیقه بعد پس از شناسایی نفر بر دوم ، هواپیماهای امریکا مبادرت به حمله کرده و ظاهرا این نفر بر را به همراه دو نفربر زرهی دیگر و یک کامیون تسلیحاتی هدف قرار داده و منهدم ساختند.

این فرماندهی افزود : حوالی ساعت سه بعداز ظهر به وقت واشنگتن ، یک هواپیمای امریکا یک نفر بر زرهی دیگر را در نزدیکی سنجار شناسایی و مورد حمله قرار داد و ظاهرا منهدم کرد.

در روز جمعه ، دو موج از حملات هوایی مواضع توپخانه داعش را هدف قرار داد و یک کاروان شبه نظامیان را منهدم کرد و یک گروه خمپاره انداز را از بین برد.

هواپیماهای امریکا و عراق همچنین برای هزاران نفر از عمدتا ایزیدیهای سرگردان در ارتفاعات سنجار از زمان فرار از دست حملات یک هفته پیش داعش به خانه هایشان ، مبادرت به فروریختن غذا و آب کردند.

اوباما پیشتر طی شنبه گفته بود که به عقیده وی تهاجم امریکا در عراق یک ˈ طرح بلندمدت ˈ برای از بین بردن شبه نظامیان و ارسال کمک برای غیر نظامیان محاصره شده خواهد بود.

وی گفت :ˈ من نمی توانم جدول زمانی خاصی برای عملیات ارائه دهم چرا که من از اول گفتم در هرکجا و هروقت که پرسنل و تسهیلات امریکا در تهدید باشند ، وظیقه من به عنوان فرمانده کل قوا حصول اطمینان از تحت محافظت قرار گرفتن آنان است . ˈ

مترجمام 1403 ** 1917
کد N435321