حمایت مردم مسکو از غزه در برابر جنایات رژیم صهیونیستی

اجتماع حمایت از غزه

مسکو-ایرنا- دهها نفر از مردم مسکو با اجتماع در برابر ساختمان سفارت فلسطین در روسیه حمایت خود را از ساکنان غزه در برابر جنایت نیروهای رژیم صهیونیستی اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این اجتماع عصر روز شنبه برگزار شد و در آن حدود 150 نفر شرکت کرده و جنایت های رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

شرکت کنندگان در این اجتماع شعارهایی همچون ˈغزه ما با تو هستیمˈ، ˈترور اسراییل را محکوم می کنیمˈ و مرگ بر اسراییلˈ ،فریاد می زدند.

اجتماع کنندگان همچنین پارچه نوشته های بزرگی در حمایت از غزه و محکومیت قصابی های سران رژیم صهیونیستی به اهتزاز درآوردند.

فائد مصطفیˈ سفیر فلسطین در روسیه در سخنانی در این اجتماع با تشکر و قدردانی از شرکت کنندگان درآن همبستگی با ملت فلسطین را در این شرایط که مورد حمله و تجاوز خونین قرار گرفته اند بسیار مهم و ارزشمند خواند.

وی بر ضرورت مبارزه با رژیم اشغالگر قدس تا آزادی کامل سرزمین فلسطین و به اهتزاز درامدن پرچم این کشور در شهر بیت المقدس پایتخت آن تاکید کرد.

سفیر فلسطین در روسیه گفت: ملت فلسطین از تمام آزادگان جهان و رهبران جوامع و کشورهای اسلامی می خواهد در این شرایط با فشار مضاعف به اسراییل از جنایت های یک ماه اخیر در غزه جلوگیری کنند.

نفیق الشاعر رییس مرکز فرهنگی فلسطین در مسکو نیز در این اجتماع وعده داد، مبارزه تا تحقق آرمانهای ملت فلسطین و آزادی قدس شریف ادامه بیابد.

وی افزود: راهی که مردم مبارز فلسطین در غزه برای آن شهید شده اند ادامه خواهد یافت و پرچم فلسطین هیچگاه زمین نخواهد ماند.

یک شرکت کننده دیگر در این اجتماع کشتار مردم بیگناه غزه در جریان حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و آن را نقض قوانین و معیارهای بین المللی در زمینه حقوق بشر خواند.

وی افزود: چندین سال است که مردم بیگناه غزه در محاصره هستند و این اقدامات تبهکارانه در انظار جامعه جهانی و بدون واکنش قدرت های بزرگ و سازمان های دیده بان حقوق بشر انجام می گیرد که خود نشانه ماهیت وابسته این سازمان ها به غرب و رژیم صهیونیستی است که امکان هیچ گونه اقدام مستقلی به آنها را نمی دهد.

در این اجتماع اسامی شهدای غزه بر روی تابلوی بزرگی نگاشته شده بود.

این اجتماع با مجوز نهادهای امنیتی مسکو برگزار شد و چند مامور پلیس با حضور در محل برگزاری اجتماع مسئولیت حفظ نظم و امنیت آن را برعهده داشتند.

اروپام*4*391*518. ** 1917
کد N435233