رژیم صهیونیستی در یک روز 99 خانه را در غزه ویران کرد

آفریقا و خاورمیانه

ارتش رژیم صهیونیستی با پایان آتش بس موقت غزه در عرض یک روز 99 خانه فلسطینی ها را هدف موشک قرار داده و ویران کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه وطن ترکیه، یک سازمان حقوق بشری از حمله ارتش اسرائیل به خانه های فلسطینی ها از زمان پایان آتش بس 72 ساعته نوار غزه خبر داد. "رامی عبده" رئیس نهاد ناظر حقوق بشری اروپا-مدیترانه با اعلام این مطلب گفت صهیونیست ها تنها در روز جمعه 99 خانه را در غزه هدف موشک قرار دادند که در این میان از هر چهار خانه یک خانه با خاک یکسان شده است.

به این ترتیب شمار خانه هایی که از زمان آغاز حمله صهیونیست ها به غزه ویران شده است، به 5 هزار و 622 خانه رسید. این در حالی است که حملات مذکور تا کنون به 33 هزار و 100 خانه نیز خساراتی وارد کرده است. عبده تاکید کرد بر اثر این حملات صدها هزار فلسطینی ناچار به ترک خانه های خود شده اند.

نهاد ناظر حقوق بشر که دفتر آن در ژنو است در گزارش خود از شلیک 53 موشک به غزه از سوی ارتش اسرائیل خبر داد. همچنین 13 موشک از سوی دریا و 31 موشک تانک به سوی غزه پرتاب شده است.

بر اساس این گزارش در طول بیش از یک ماه حمله نظامی به نوار غزه ، ارتش اسرائیل تا کنون مجموعا 59 هزار و 297 موشک از دریا، زمین و هوا به سوی این منطقه که یکی از پرتراکم ترین مناطق حضور غیرنظامیان در جهان به شمار می رود، شلیک کرده است.