رییس سازمان بسیج اساتید:

حضور اساتید ارزشی مانع خیمه زدن دشمنان در دانشگاه ها می شود

بسیج اساتید

زنجان - ایرنا - رییس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: حضور اساتید ارزشی در دانشگاه ها مانع خیمه زدن دشمنان نظام اسلامی در مراکز علمی می شود.

به گزارش ایرنا، ˈسهراب صلاحیˈ روز شنبه در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره ملی حلقه های علمی اساتید بسیجی کشور در زنجان افزود: دانشگاه ها باید به مراکز اقتدار تمدن جمهوری اسلامی تبدیل شوند.

وی یادآورشد: باید برای تاسیس تمدن نوین اسلامی کادرسازی کرد و این نیروی انسانی فقط با تربیت اساتید ارزشی در دانشگاه ها به دست می آیند.

صلاحی اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی به عنوان یکی از قدرت های علمی جهان مطرح است.

رییس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: میزان موفقیت در عرصه های مختلف به ویژه حوزه علمی نظام اسلامی به همان اندازه خواهد بود که بتواند خود را با اهداف و برنامه های پیش روی کشور وفق دهد.

وی با بیان اینکه اساتید باید متوجه باشند که دولت ها بازوی اجرایی ولی فقیه هستند، تصریح کرد: شان دولت جمهوری اسلامی حرکت در مسیری غیر از راه تعیین شده توسط ولایت فقیه نیست.

صلاحی حضور ولی فقیه در راس نظام جمهوری اسلامی را نعمتی بسیار ارزشمند عنوان کرد و عامل موفقیت انقلاب اسلامی در برابر استبداد و استکبار حاکم را تبعیت ملت ایران از رهبری بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران برشمرد.

رییس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: اتفاق های سیاسی مختلفی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور رخ داد، اما هیچ یک به علت تبعیت نکردن ملت از یک رهبر قدرتمند و نبود انسجام میان مردم به موفقیت دست نیافت.

وی خاطرنشان کرد: علت اصلی شکست انقلاب مصر که در عرصه حرکت های سیاسی و جنبش های مردمی علیه دولت های خودکامه سابقه طولانی دارد، نبود تبعیت از شخصی عالم و مجتهد به نام ولی فقیه بوده است.

صلاحی ادامه داد: در حالی که امروز جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه که دولت مستکبر آمریکا به عنوان ابر قدرت جهان قصد تسلط بر آن را داشت، می تازد ، برنامه ها و راهبردهایی است که رهبر معظم انقلاب پیش روی سران کشوری و لشکری قرار می دهد.

وی با بیان اینکه خاورمیانه سرشار از منابع خدادادی است ‘ عنوان کرد: دولت مستکبر امریکا برای حفظ اقتدار خود در جهان به دنبال منابع اقتصادی این منطقه است .

صلاحی افزود: تمامی توطئه ها و جنایاتی که امروز در منطقه خاورمیانه رخ می دهد، به علت وجود دسیسه ها و برنامه ریزی هایی است که دولتمردان آمریکای مستکبر در این بخش از جهان اجرا می کنند.

رییس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: امروز ایران به نقطه ای از قدرت و اقتدار رسیده است که می تواند بدون به کار گیری کوچکترین سلاحی بیشترین تاثیر را در معادلات خاورمیانه و جهان داشته و در مقابل توطئه ابرقدرت های مستکبر ایستادگی کند.

وی به فتنه سال 88 اشاره کرد وگفت :استکبار با امید به پیروزی دراین توطئه هزینه هنگفتی را متقبل شد.

صلاحی تاکید کرد: در برابر چنین اقتدار و قدرتی که نظام جمهوری اسلامی دارد، یک تمدن از کار افتاده به نام آمریکا حضور یافته که امروز دست پلید آن برای تمام جهانیان رو شده است.

نخستین همایش علمی بسیج اساتید از امروز شنبه 18 مرداد در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان آغاز به کار کرد و فردا یکشنبه با معرفی طرح ها و حلقه های برتر در این حوزه به کار خود پایان خواهد داد.

7319/596 / 1539
کد N435066