رئیس کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا: باید با قدرت با داعش مقابله کرد

داعش

تهران-ایرنا- رئیس کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا تصریح کرد که آمریکا باید با قدرت با گروه داعش مقابله کند.

به گزارش پایگاه خبریˈهیلˈ،این اظهارات دایان فیستین درحالی مطرح شده که وی از اعلام اینکه نیروهای زمینی به عراق اعزام شوند، امتناع کرد.

وی در بیانیه ای اعلام کرد:برای شکست دادن یک لشکر، لشکر نیاز است و معتقدم که یا ما باید در این مقطع زمانی با داعش مقابله کنیم و یا مجبور می شویم حتی با یک ارتش قوی تر در اینده روبرو شویم.

این مقام سنای آمریکا تصریح کرد: گروه داعش با مهارت نظامی درحال پیشروی در سراسر عراق است و به سرعت در حال تثیبت مواضع خود است. عدم انجام اقدامات لازم دیگر یک گزینه نیست.

دایان فینستین افزود: آشکار شده است که گروه داعش درحال به خدمت گرفتن و آموزش افراد از کشورهای غربی است و احتمالا درحال بازگرداندن این افراد به شهرهای آمریکا و اروپا برای انجام حملات است. ما نمی توانیم اجازه دهیم که این اتفاق رخ دهد.

رئیس کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا در ادامه گفت که داعش هر روز در حال گرفتن شهرهای جدید عراق است. ممکن است بغداد هدف بعدی آنها باشد.

این درحالی است که ˈباراک اوباماˈ رییس جمهوری آمریکا نیز روز شنبه گفت:حملات هوایی علیه مواضع داعش در عراق در صورت نیاز به حفظ امنیت دیپلمات ها و مشاوران نظامی واشنگتن ادامه می یابد.

اوباما در نطق هفتگی خود افزود، دستور حمله هوایی به مواضع این گروه در عراق را داده است تا از جان مشاوران نظامی آمریکایی مستقر در شهر اربیل حفاظت کرده باشد، و در صورت نیاز این حملات ادامه می یابد.

رسانام**9234**1547
کد N434942