استاندار بغداد خواستار ایجاد یک کمربند امنیتی محکم به دور پایتخت عراق شد

عراق

بغداد - ایرنا - پس از هشدارهای روزهای اخیر مبنی بر برنامه و نقشه تروریستهای ˈداعشˈ برای حمله به بغداد و تصرف این شهر، استاندار بغداد روز شنبه خواستار ایجاد یک ˈکمربند امنیتی محکم ˈ به دور پایتخت عراق شد.

خبرگزاری ˈواخˈ عراق، گزارش داد: ˈعلی محسن التمیمیˈ پس از شرکت در مراسم تشییع پیکرهای قربانیان اخیر حملات تروریستی در بغداد، از فرماندهی عملیات این شهر خواست، یک کمربندی امنیتی مطمئن به دور این شهر ایجاد کند.

وی تاکید کرد که تروریست ها برخی محلات و مناطق پایتخت را به عنوان هدف حملات خود تعریف کرده و بطور دوره ای و دایم در این محلات حملات انفجاری و انتحاری انجام می دهند.

التمیمی، ˈشهرک صدرˈ در شرق، ˈکاظمینˈ در شمال و نیز سایر مناطق از جمله ˈبغداد جدیدهˈ و ˈکرادهˈ (در مرکز پایتخت) را مهمترین اهداف گروههای تروریستی دانست.

وی، مهمترین هدف تروریست ها از حملات نظامند به این مناطق را کشاندن مردم بغداد به جنگ طایفی و فرقه ای عنوان کرد و فرماندهی عملیات بغداد را به ایجاد کمربند امنیتی مطمئن ترغیب کرد و خواهان تغییر فرماندهانی شد که به اعتقاد وی در ماموریت خود موفق نبوده اند .

در چند هفته گذشته بارها شایعاتی مبنی بر قصد تروریستهای داعش برای حمله به بغداد، منتشر شد، اما در دو روز گذشته، ˈهادی العامریˈ وزیر حمل و نقل و رهبر ˈسازمان بدرˈ و نیز ˈمقتدا صدرˈ رهبر ˈجریان صدرˈ (الاحرا)، اعلام کرده اند که اطلاعاتی مبنی بر برنامه ریزی داعش به بغداد در دست دارند.

آنان ضمن هشدار نسبت به احتمال انجام حملات گسترده به بغداد، اعلام کردند که نیروهای تحت امرشان آماده دفاع از پایتخت عراق هستند.

عامری ، از نقشه داعش برای ورود به بغداد از سه محور خبر داده بود و گفته بود که این گروه تروریستی قصد داشته از استان ˈصلاح الدینˈ در شمال، ˈدیالیˈ در شرق و ˈالانبارˈ در غرب، به پایتخت یورش آورد که این نقشه با هشیاری نیروهای امنیتی و مقابله داوطلبان مردمی و ارتش، شکست خورده است.

مقتدا صدر نیز جمعه شب در بیانیه ای، گفت که اطلاعات تایید شده ای در اختیار دارد که نشان می دهد، داعش برای حمله به بغداد برنامه ریزی کرده است.

وی در عین حال گفت که نیروهای تحت امر وی که هم اکنون نیز در استان های شمالی در حال جنگ با داعش بسر می برند، آماده دفاع از پایتخت هستند.

خاورم*5*1770**1651
کد N434885