رئیس کل دادگستری کرمان:

مسئولان قضایی بی‌تفاوت از کنار معضلات شهری عبور نکنند

سیاسی

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی با متانت و آرامش سعی بر برطرف کردن مشکلات و معضلات شهری خود داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، حجت الاسلام و المسلمین علی توکلی در نشست روسا و دادستان های حوزه های قضایی جنوب استان کرمان در جیرفت اظهار کرد: مسئولان قضائی در شهرستان به گونه ای عمل کنند که سایر ادارات، دادگستری را به عنوان یک مرجع بازدارنده بشناسند.

وی با اشاره به اینکه روسا حوزه‌های قضایی آمادگی لازم در خصوص اجرای آئین دادرسی جدید را داشته باشند، گفت: مدیران در خصوص وصول هزینه‌های دادرسی تلاش بیشتری کنند.

این مقام قضایی تاکید کرد: با افرادی که در خصوص وصول هزینه های دادرسی کوتاهی کنند، برخورد قانونی خواهد شد.

وی به نقش مهم تجربه در بحث مدیریت اشاره کرد و افزود: کسب تجربه موجب می‌شود مدیر در جایی سکوت و در جایی دیگر فریاد بزند، اینها همه ناشی از کسب تجربه ما در دوره مدیریت است.

توکلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روایتی از امام جواد علیه السلام گفت: انسان نیاز به موعظه گر درونی دارد و این اشتباه است که همیشه دیگران انسان را نصیحت کنند. ما نیازمند این هستیم که خود را موعظه کرده و رفتارهای خویش را مورد ارزیابی قرار دهیم و انسان خود نفس خویش را سرزنش کند و این یکی از شیوه‌های تهذیب نفس است.

انتهای پیام

کد N434824