ظریف: با الگوگیری از راه شهدا در نبرد دیپلماتیک قدم گذاشته‌ایم

ایسنا نوشت:

مراسم گرامیداشت شهدای دیپلمات با حضور وزیر امور خارجه ، مدیران ارشد وزارت امور خارجه و جمعی از رؤسای نمایندگی جمهوری اسلامی صبح امروز (شنبه) در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت خارجه برگزار شد.

در این مراسم دکتر ظریف ضمن خوش آمدگویی به خانواده های معزز شهدا و ایثارگران وزارت امور خارجه و با اشاره به شانزدهمین سالگرد شهادت مظلومانه شهدای مزار شریف گفت: شهیدان ، نمونه واقعی مقاومت و حراست از ارزش‌ها و تضمین‌کننده انقلاب و ارزش‌های ما هستند و ما به برکت خون شهدا و توکل به خدای متعال در جهت پاسداشت اهداف مقدس نظام و منویات رهبر معظم انقلاب و در جهت گرامیداشت خون شهیدان و امام شهدا گام برمی‌داریم .

رئیس دستگاه دیپلماسی در ادامه گفت: ما هم که در یک نبرد دیپلماتیک پر تلاطم و پر فراز و نشیب بین المللی حضور پیدا کرده ایم ، در سایه همین توکل ، مقاومت و پایداری و با الگوگیری از راه روشن شهدا ، قدم در این مسیر گذاشته‌ایم و شهدای معزز را همچنان ناظر بر رفتار ، کردار و عملکرد خود می‌دانیم و این واقعیت مسئولیت سنگینی را بر دوش ما نهاده است که نه تنها باید مراقب رفتار خود بوده ، بلکه باید در پاسداری از این نمونه‌های مقاومت ، پر تلاش ظاهر شویم .

او با اشاره به تهاجم رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه گفت: امروز در غزه نیز بخوبی شاهدیم که جنایتکاران صهیونیست پس از یک ماه کودک کشی ، در برابر مقاومت مردم غزه درخواست آتش بس می نمایند و درواقع آنچه دشمنان انقلاب و اسلام را از پای در می آورد ، حس مقاومت و پایداری است که شهدا بهترین و والاترین نمونه این مقاومت هستند . چرا که خانواده معزز شهدا ، بالاترین ایثار را در راه پایداری و پاسداری از اهداف انقلاب به عمل آوردند .

در پایان این مراسم ، دکتر ظریف با اهدای لوح های یادبود به خانواده های معظم شهدای وزارت امور خارجه ، از آنان تقدیر و تجلیل نمود .

 

23231

 

کد N434656