ابوشریف: با مذاکرات قاهره راه مقاومت طولانی‌تر خواهد بود

سیاسی

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران با ستودن مواضع مقام معظم رهبری در قبال غزه گفت: اگر مواضع تشکیلات خودگردان در قبال رژیم صهیونیستی تغییر کند تجهیز کردن کرانه باختری بهتر و راحت‌تر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ناصر ابوشریف صبح شبنه در نشست خبری در باشگاه خبرنگاران جوان تصریح کرد: اکنون ما به عنوان گروه‌های مقاومت و ملت فلسطین تنها با رژیم صهیونیستی مواجه نیستیم بلکه متأسفانه با یک نظام سلطه گر بزرگ در منطقه مواجه‌ایم.

او ادامه داد:‌ کشورهای عربی از سال 2002 تصمیم به آزادسازی روابط با رژیم صهیونیستی گرفته‌اند و به دنبال آن انجام مذاکرات خود را یک راهبرد می‌دانند. آن‌ها از همان زمان سعی می‌کردند تا مقاومت را هدف قرار دهند و اگر پیشینه عملکرد آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم می‌بینیم که چگونه به دنبال از بین بردن مقاومت بودند. در موضوع بهار عربی گروه‌های مقاومت نفسی تازه کردند اما الان دوباره وضعیت به حالت گذشته برگشته است. فشار زیادی وارد می‌کنند که پیروزی برای مقاومت رقم نخورد چرا که اگر مقاومت پیروز شود آن‌ها مجبورند در این گزینه تلاش کنند. متاسفانه برخی از کشورهای منطقه به دنبال شکست مقاومت هستند و در جهت اهداف صهیونیست‌ها قدم بر می‌دارند اما گروه‌های فلسطینی حاضر در غزه تأکید زیادی دارند که راه مقاومت را تا آخرین نفس ادامه دهند. گروه‌های مردمی نیز اصرار دارند که حداقل خواسته‌های‌شان به اجرا درآید. اما آن چه که ما از مذاکرات قاهره می‌بینیم این است که راه جنگ و مقاومت طولانی‌تر خواهد بود. خواسته‌های ما در شرایط فعلی منطقی و مشروع است. ما اکنون دنبال آزادی قدس نیستیم بلکه خواهان پایان دادن به محاصره غزه هستیم.

ابوشریف ادامه داد: خواسته‌های فعلی ما در مذاکرات بسیار ساده و انسانی است و ما اجازه نمی‌دهیم که محاصره غزه ادامه یابد؛ هم‌چنین ما به دنبال آن هستیم که گذرگاه‌های فلسطینی توسط خود فلسطینی‌ها اداره شود. ما یقین داریم که فقط با صهیونیست‌ها روبه‌رو نیستیم بلکه با کشورهای عربی روبه‌رو هستیم که ادبیات‌شان با ادبیات مقاومت کاملاً متفاوت است.

وی در پاسخ به سوالی در مورد تعداد تلفات رژیم صهیونیستی در این جنگ گفت:‌ بر اساس آمارهای رسمی رژیم صهیونیستی 64 تن کشته و 400 تن زخمی شدند اما بنا به اعلام روزنامه هاآرتص در 27 روز اول جنگ 1036 تن زخمی شدند که بنابر علم نظامی هر 8 زخمی یک کشته‌ به حساب می‌آید. بنابراین آمار ما بیانگر وجود 140 کشته در بین سربازان صهیونیستی است البته در برخی از موارد به آمار کشته شدگان اشاره نمی‌کنند و به سانسور خبری می پردازند البته در این بین رژیم نیز از مزدورانی استفاده کرده که آمار کشته شدگان خود را اعلام نمی‌کنند. هم‌چنین رژیم از سیاه‌پوستانی که از طبقه‌های پایین اجتماعی‌اش استفاده می‌کند و با دادن پول به خانواده‌های آن‌ها مانع از اعلام اسامی کشته‌شدگان‌شان می‌شود.

نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران درباره تأثیر بیانات رهبری در روند پیروزی مقاومت و سخنان ایشان درباره این که کرانه باختری باید همانند غزه مسلح شود بیان کرد: بیانات مقام معظم رهبری کاملاً‌ مهم هستند چرا که ایران دولت بزرگ و تأثیرگذاری در منطقه است و بیانات ایشان تأثیر زیادی خواهد داشت. هم‌چنین این مواضع روحیه خوبی در بین فلسطینی‌ها ایجاد می‌کند مبنی بر این که آن‌ها تنها نیستند. درباره مسلح کردن کرانه باختری هم باید گفت که تشکیلات خودگردان کاملاً‌ تحت اختیار رژیم صهیونیستی است و آن‌ها هر زمان که بخواهند می‌توانند وارد کرانه باختری شوند. بر اساس توافق نامه اوسلو کرانه باختری منطقه c و تحت کنترل رژیم صهیونیستی است. متاسفانه تشکیلات خود گردان با رژیم صهیونیستی هماهنگی و همکاری امنیتی دارد و برخی افسران امنیت ملی به دست افسران عربی و اسراییل آموزش می‌بینند. ما به عنوان گروه‌های مقاومت از تشکیلات خودگردان خواستیم که این همکاری را متوقف کنند و اگر مواضع تشکیلات خودگران در این‌باره تغییر کند مسلح کردن کرانه باختری بهتر و راحت‌تر خواهد شد.

ابوشریف با اشاره به طرح مصر برای صلح میان فلسطینان و رژیم صهیونیستی تاکید کرد: این طرح غیرمنصفانه بود که ظالم و مظلوم را در یک راستا قرار می‌داد و طوری نشان می‌داد که انگار ما اشغالگر بودیم. ما با این طرح به عنوان طرح منفی برخورد نکردیم بلکه این طرحی بود که اهداف منفی به دنبال داشت و متأسفانه صهیونیست‌ها بعد از این طرح چراغ سبزی را برای ادامه جنایات دریافت کردند که معلوم شد این طرح از طرف صهیونیست‌ها به طرف مصری دیکته شده بود.

او ادامه داد: مواضع مصر بر ما روشن بود اما فکر نمی‌کردیم که تا این حد مواضع منفی در جنگ داشته باشند. در این دوره (حکومت السیسی) جانب‌داری از رژیم صهیونیستی کاملاً‌ واضح است و این در حالی است که غزه خط مقدم مصر است. ما از طرف مصری انتظار داریم مسوولیت‌پذیر باشد و بداند که همان‌طور که رژیم صهیونیستی دشمن غزه است دشمن مصر هم هست.

ابوشریف در ادامه از مواضع ترکیه و قطر در قبال مساله غزه تقدیر کرد و گفت: از ابتدای تجاوز مواضع این کشورها در قبال غزه خوب بوده ما از مواضع آن‌ها حمایت می‌کنیم اما آن‌ها نتوانسته‌اند در مقابل طرح مصر طرح مستقلی را ارائه دهند چرا که شرایط منطقه‌یی به گونه‌ای بود که بیش‌تر به روی طرح مصر بحث می‌شد.

انتهای پیام

کد N434466