نماینده مجلس: خدمات بهداشت و درمان در کشور بر اساس عدالت ارایه شود

سلامت

تبریز - ایرنا - نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: خدمات بهداشت و درمان باید برای عموم مردم کشور با عدالت و مساوات ارایه شود.

ˈمسعود پزشکیان ˈ روز شنبه در مراسم افتتاحیه نخستین پایگاه اورژانس هوایی شمالغرب کشور افزود: اینکه بیماری در بیمارستان آشنا دارد و به امورش زودتر از بقیه بیماران رسیدگی شود عدالت نیست و نیازمند نظارت های بیشتر در این خصوص هستیم.

وی با تاکید بر پوشش همگانی و مشارکت مردمی در حوزه بهداشت و درمان ادامه داد: برای ارایه خدمات عادلانه در حوزه بهداشت و درمان ضروری است تمامی مشکلات درمانی در روستاها و مناطق محروم احصا شود.

پزشکیان با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت اظهار کرد: برای اجرای موفق این طرح نیازمند ایجاد بستر مناسب برای پاسخگویی به نیازهای مردم هستیم.

وی تاکید کرد: با ایجاد بستر مناسب در حاشیه شهرها، از مراجعه مردم برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی به مراکز شهری کاسته می شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: هنگام تصویب قانون هدفمندی یارانه ها در دولت قبلی در مجلس اجرای این طرح نیز به تصویب نمایندگان رسیده بود که متاسفانه آن را اجرایی نکرد.

وی با اشاره به حمایت مجلس از اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: در طول تاریخ تشکیل مجلس شورای اسلامی، نخستین باری بود که نمایندگان با بیش از 80 درصد آرا موافقت خود را در خصوص اجرای یک طرح اعلام کردند.

پزشکیان ادامه داد: مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات حوزه بهداشت و درمان کشور مصوب کرده هزینه های سلامت مردم را از محل اجرایی شدن فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها و یک درصد مالیات بر ارزش افزوده تامین شود.

وی با اشاره به سخنان رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص ضعف در قانون استخدام پرسنل وزارت بهداشت و درمان گفت: از نظر قانونی مشکلی وجود ندارد، مشکل در اجرا و مدیریت پرسنل است.

6120/245 / 1539
کد N434465