افخم اعلام کرد:

حضور روسای قوای سه گانه و وزیران در سمینار سالانه سفیران ایران

سیاست خارجی

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: نخستین سمینار سفراء در دولت تدبیر و امید  نظر به تحولات در عرصه های مختلف سیاست و روابط خارجی کشور و نیز تحولات سریع درعرصه منطقه ای و بین المللی به بررسی مسائل مهم سیاست خارجی و روابط اقتصادی کشور در ابعاد خارجی با حضور روسای قوای سه گانه و وزرای وزارتخانه های مرتبط برگزار خواهد شد.

 به گزارش خبرگزاری مهر ، مرضیه افخم ،سخنگوی وزارت امور خارجه  اعلام کرد: سمینار سالانه سفراء و روسای نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور روز دوشنبه این هفته با سخنرانی ریاست محترم جمهوری بطور رسمی آغاز بکار می کند.

وی برنامه های سمینار سالانه سفراء و روسای نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور را تشریح و خاطر نشان کرد : این سمینار به صورت رسمی از روز دوشنبه هفته جاری و با حضور و سخنرانی جناب آقای دکتر روحانی رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی افتتاح می شود .

افخم افزود : این نخستین سمینار سفیران در دولت تدبیر و امید است و نظر به تحولات در عرصه های مختلف سیاست و روابط خارجی کشور و نیز تحولات سریع درعرصه منطقه ای و بین المللی، در سمینار امسال مسائل مهم سیاست خارجی و روابط اقتصادی کشور در ابعاد خارجی با حضور روسای قوای سه گانه و وزرای وزارتخانه های مرتبط برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر این مسائل مهم در عرصه فرهنگی و دیپلماسی عمومی و رسانه ای با حضور مقامات ذیربط فرهنگی و رسانه ای کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد  گرفت.

یادآور می شود جلسات تخصصی و کارشناسی سمینار سالانه سفیران از امروز صبح شنبه با برگزاری مراسم گرامیداشت شهدای دستگاه دیپلماسی و سخنرانی دکتر ظریف آغاز به کار کرد.