افخم تشریح کرد

برنامه‌های سمینار سالانه سفرای ایران در خارج از کشور

ايران,حسن روحاني,مرضيه افخم

مرضیه افخم گفت: سمینار سالانه سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور روز دوشنبه این هفته با سخنرانی ریاست محترم جمهوری بطور رسمی آغاز به کار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سخنگوی وزارت امور خارجه برنامه های سمینار سالانه سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور را تشریح کرد و خاطرنشان نمود : این سمینار به صورت رسمی از روز دوشنبه هفته جاری و با حضور و سخنرانی جناب آقای دکتر روحانی، رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی افتتاح می‌شود .

افخم افزود : این نخستین سمینار سفراء در دولت تدبیر و امید می باشد و نظر به تحولات در عرصه های مختلف سیاست و روابط خارجی کشور و نیز تحولات سریع درعرصه منطقه ای و بین المللی ، در سمینار امسال مسائل مهم سیاست خارجی و روابط اقتصادی کشور در ابعاد خارجی با حضور روسای قوای سه گانه و وزرای وزارتخانه های مرتبط برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این مسائل مهم در عرصه فرهنگی و دیپلماسی عمومی و رسانه ای با حضور مقامات ذیربط فرهنگی و رسانه ای کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

جلسات تخصصی و کارشناسی سمینار سالانه سفرا از صبح امروز (شنبه) با برگزاری مراسم گرامیداشت شهدای دستگاه دیپلماسی و سخنرانی دکتر ظریف آغاز به کار کرد.

انتهای پیام

کد N434330