در دیدار سفیر بنگلادش؛

مشاور بین الملل رییس مجلس خواستار همکاری بیشتر بنگلادش در موضوع غزه شد

مجلس,بنگلادش

تهران- ایرنا- مشاور امور بین الملل رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار سفیر بنگلادش در این کشور با بیان اینکه پیوندها و اشتراکات ایران و بنگلادش بستر مناسبی برای توسعه مناسبات طرفین است، خواستار همکاری بیشتر این کشور در تحولات غزه شد.

به گزارش ایرنا، حسین شیخ الاسلام در دیدار با سفیر بنگلادش در تهران با یادآوری سابقه مثبت روابط میان ایران و بنگلادش نسبت به توسعه و گسترش روابط در تمامی زمینه ها اعم از فرهنگی، علمی، دانشگاهی و اقتصادی و تجاری به ویژه در بعد پارلمانی ابراز امیدواری کرد.

وی افزود: پیوندها و اشتراکات فراوان میان دو ملت در زمینه های گوناگون به ویژه دینی، فرهنگی و تمدنی، سرمایه مشترک فکری و اندیشه ای است که می تواند بستر مناسبی را برای توسعه و گسترش هرچه بیشتر مناسبات دوستانه فراهم آورد.

مشاور رییس مجلس شورای اسلامی با قدردانی از مشارکت فعال بنگلادش در اجلاس اخیر غیرمتعهدها در تهرانو همسو دانستن دیدگاههای ایران و بنگلادش نسبت به موضوعات و مسایل بین المللی و منطقه ای و جهان اسلام، خواستار همکاری و تفاهم بیشتر در مورد منافع دو کشور و جهان اسلام به ویژه در رابطه با وقایع اخیر غزه شد.

«خندکار عبدالستار» سفیر بنگلادش در تهران نیز در این دیدار با یادآوری رابطه مثبت ایران و بنگلادش گفت: دو کشور دارای توانمندی ها و ظرفیت های زیادی هستند و بنگلادش در استفاده از این ظرفیت ها و توانمندی ها هیچ فرصتی را از دست نخواهد داد.

سفیر بنگلادش رفت و آمد هیات های پارلمانی را عامل مهمی در توسعه و بسط روابط دانست و نسبت به حضور هیات پارلمانی ایران و بنگلادش ابراز خرسندی کرد.

وی همچنین با بیان موضع کشورش در محکومیت جنایات اخیر رژیم اشغالگر قدس در غزه و تاکید بر حمایت از مردم مظلوم غزه و مقاومت آنها در برابر رژیم صهیونیستی ابراز امیدواری کرد کشورهای اسلامی با همکاری و همبستگی بتوانند از مردم مظلوم غزه در برابر حملات بی رحمانه رژیم صهیونیستی حمایت کنند.

سیام**9121**1572
کد N434262