نادران: مجلس آماده کمک به دولت برای خروج کشور از رکود اقتصادی است

تورم,نادران

نوشهر - ایرنا - نایب رییس اول کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس آماده کمک به دولت برای خروج کشور از شرایط رکود اقتصادی است.

ˈالیاس نادرانˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا همکاری تنگاتنگ و مستمر مجلس و دولت را لازمه تحقق تصمیمات برای خروج از رکود دانست و افزود: مجلس و دولت باید با کمک یکدیگر تلاش کنند تا مشکلات اقتصادی کشور بویژه رکود و تورم به سرعت حل شود.

وی گفت: با تعاملی دوسویه می توان از نظرات کارشناسان مجلس و دولت استفاده کرد تا کشور به گونه ای از شرایط رکود اقتصادی خارج شود که آثار تورمی به دنبال نداشته باشد.

نادران برقراری ارتباط کارشناسی بیشتر بین مجلس و دولت را ضروری دانست و افزود: باید هماهنگی ها و همراهی ها تقویت شود تا منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای حل مشکلات کشور جامه عمل بپوشد.

نایب رییس اول کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: این کمیسیون از مسوولان دولتی دعوت خواهد کرد که برنامه دولت را برای خروج از رکود اقتصادی تشریح کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس خروج از رکود اقتصادی را کار دشواری دانست و اظهار داشت: خروج اقتصاد کشور از رکود نیازمند استفاده از همه ابزارها است و همراهی همه قوا از شروط اساسی برای تحقق آن محسوب می شود.

وی با بیان این که مقدمات خروج اقتصاد کشور از رکود در کشور آغاز شده و دولت نیز مصمم به انجام این کار است افزود: شرط لازم برای خروج از رکود اقتصادی بین دولت و مجلس در حال فراهم شدن است.

نادران تاکید کرد: خروج از رکود شدنی است و باید نشست های کارشناسانه ای برگزار شود تا برنامه های جامع برای رشد اقتصادی داشته باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد، بحث های کارشناسی بین دولت و مجلس صورت گیرد تا بتوان از ظرفیت به وجود آمده برای حل مسایل استفاده کرد.

نادران درباره هدفمندی یارانه ها نیز گفت: باید در موضوع یارانه ها اقدام همه جانبه ای داشته باشیم و موضوعات را به طور جامع ببینیم.

وی افزود: باید شرایط افزایش بهره وری تولید تحقق یابد و تنها موازنه دخل و خرج کافی نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین تصمیم دولت برای حذف خانواده هایی را که نیازمند دریافت یارانه نقدی نیستند، اقدامی مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش ایرنا، الیاس نادران به همراه احمد توکلی دیگر نماینده مجلس شورای اسلامی به تازگی در نامه مشترکی به حسن روحانی رییس جمهوری نکاتی را درباره بسته پیشنهادی دولت برای شکستن رکود اقتصادی بیان کرده اند.

دولت چهارم مرداد متن کامل سیاست های اقتصادی خود را برای خروج غیر تورمی از رکود

در سال های 1393 و 1394 منتشر و از همه نخبگان، اندیشمندان، انجمن ها و نهادهای تخصصی فعال در مباحث اقتصادی دعوت کرد تا دیدگاه های خود را به دفتر هیات دولت ارسال کنند.

به همین منظور همایش «تبیین سیاست های اقتصادی دولت برای خروج از رکود» سه شنبه این هفته (21 مرداد) با حضور رییس جمهوری در تهران برگزار می شود و وزیران صنعت، معدن و تجارت، نفت، راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی، رزیس کل بانک مرکزی و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری به تشریح برنامه های دولت برای خروج اقتصاد کشور از شرایط رکود می پردازند.

1535/1654/2025
کد N434030