رحیم صفوی پیشنهاد داد: ثبت جهانی مؤسسه خیریه مهد کرامت سمنان

سردار سرلشكر سيد يحيي صفوي

کلنگ احداث بازارچه خیریه مؤسسه خیریه مهد کرامت در امامزاده یحیی‌ابن‌موسی (ع) سمنان با حضور سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا بر زمین زده شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه سمنان، سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی در سفر به سمنان با حضور در جلسه بررسی روند پیشرفت پیشنهاد داد: به منظور بهره برداری از ظرفیت ایرانی های مقیم خارج در امور خیریه، این موسسه ثبت جهانی شود.

رحیم‌صفوی همچنین ضمن اهدا مبلغی به عنوان کمک برای تکمیل این مؤسسه خیریه قول مساعد داد تا مبلغی از طریق دفتر مقام معظم رهبری برای اتمام و تکمیل پروژه بزرگ درمانی خیریه مهدکرامت جذب کند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت ۳ تا ۵ میلیون ایرانی مقیم خارج از کشور برای امور خیریه، گفت: مؤسسات خیریه‌ می‌توانند با ثبت جهانی از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور استفاده کنند.

دستیار فرماندهی کل قوا،افزود: مؤسسه خیریه مهد کرامت باید برای استفاده از ظرفیت ایرانیان مقیم خارج از کشور ثبت جهانی شده تا بر اساس قوانین بین‌المللی قسمتی از مالیات‌های سنگینی که به کشورهای خارجی می‌پردازند صرف امور خیریه در داخل کشور شود.

وی با اشاره به این‌که استان سمنان زادگاه رئیس‌جمهور بوده و بسیاری از نخبگان این استان در مسئولیت‌های مهمی در کشور مشغول به کار هستند، بیان کرد: با تشکیل کارگروهی از نخبگان استان سمنان که در تهران اقامت دارند می‌تواند بسیاری از مشکلات این استان را چاره‌اندیشی و رفع کند.

رحیم‌صفوی خاطرنشان کرد: این کارگروه نخبه می‌تواند به عنوان اتاق فکر در کارهای اجرایی کمک‌ حال مسئولان اجرایی استان شود.

وی افزود: این کارگروه می‌تواند تصمیمات مناسبی را در زمینه‌های درمانی، اقتصادی، زیرساختی و مواردی از این دست برای استان سمنان اتخاذ کند.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به خرسندی مقام معظم رهبری از فعالیت‌های خیریه درمانی تصریح کرد: اگر مقام معظم رهبری در جریان این امور قرار گیرند به طور قطع خرسند می‌شوند.

انتهای پیام

کد N433874