پیشنهاد صهیونیست‌ها برای تحویل اجساد 2 نظامی خود/ورود هیات آمریکایی به قاهره

فلسطين,اسراييل

یک منبع آگاه در هیات مذاکره کننده فلسطینی در قاهره تاکید کرد که رژیم صهیونیستی خواستار مبادله 25 تن از اسیران فلسطینی دربند زندان‌های این رژیم و اجساد 18 شهید فلسطینی با اجساد دو نظامی صهیونیستی به هلاکت رسیده در جنگ غزه شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، این مسئول فلسطینی که خواست نامش فاش نشود، خاطرنشان کرد که رژیم صهیونیستی از طرف مصری خواسته است که در قالب مذاکرات آتش‌بس در نوار غزه، با طرح مبادله 25 اسیر و اجساد 18 شهید فلسطینی با اجساد دو نظامی کشته شده ارتش عبری توسط گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" مورد بحث قرار گیرد.

وی افزود که طرف صهیونیستی پذیرش خواسته‌های طرف فلسطینی را منوط به پذیرش این خواسته خود کرده است، اما نمایندگان جنبش حماس در هیات مذاکره کننده فلسطینی با این درخواست مخالفت و اعلام کرده‌اند که مساله مبادله اسیران یا اجساد خارج از دایره مذاکرات آتش‌بس است.

نمایندگان جنبش حماس از هر گونه اظهار نظر بیشتر در این زمینه و تایید یا تکذیب این مساله که اجساد نظامیان مذکور در دست گردان‌های قسام است، خودداری کردند.

همچنین یک هیات آمریکایی روز جمعه به منظور بررسی آخرین تحولات مربوط به مذاکرات آتش بس در نوار غزه میان گروه‌های مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی وارد قاهره پایتخت مصر شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از منابع مصری، یک هیات آمریکایی عصر روز جمعه به منظور دیدار با مسئولان مصری به منظور بررسی آخرین تحولات اوضاع منطقه و به ویژه مذاکرات آتش بس میان هیات نمایندگی گروه‌های فلسطینی و رژیم صهیونیستی وارد قاهره شد.

قاهره این روزها شاهد تحرکات گسترده سیاسی برای برقراری آتش بس در غزه و توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی به این منطقه است.

انتهای پیام

کد N433498